چه نهادی برای تعطیلی تهران تصمیم می‌گیرد؟

فارس نوشت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: هر گونه خبر تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و غیره صرفا از طریق استانداری تهران اعلام می شود.

محمد تقی زاد در واکنش به انتشار خبر کذب تعطیلی دانشگاه ها اظهار داشت: بر اساس انباشت، و تشدید آلایندگی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها بر مبنای پایش و سنجش انجام شده جلسات کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در راستای رعایت و صیانت از  حقوق شهروندان و سلامت مردم جلسات کارگروه بر اساس سنجش‌ها و پایش حتی در روزهای تعطیل و به فراخور اطلاعات دریافتی  از سازمان حفاظت محیط زیست و هواشناسی و دیگر سازمان های عضو کارگروه برگزار می‌شود تا تصمیمات مربوط به این کارگروه اعم از تعطیلی مدارس یا هرگونه ممنوعیت فعالیت معادن، تردد کامیون ها یا دیگر مصوبات به واسطه تصمیمات این کارگروه اعلام و اطلاع رسانی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تاکید کرد: برای انعکاس و اطلاع رسانی درست از مصوبات این کارگروه به منظور تنویر افکار عمومی همراهی با خبرنگاران سیاست کلان و راهبردی استانداری تهران بوده و این همراهی همواره در دعوت از خبرنگاران یا مصاحبه با آنها رعایت شده است.

تقی‌زاده سپس با اشاره به انتشار خبر کذب تعطیلی دانشگاه‌ها گفت: دیروز جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا راس ساعت ۱۵ در محل استانداری تهران برگزار شد و بر مبنای اطلاعات به دست آمده خبر تعطیلی مدارس شهر تهران و شهرستانهای جنوب و جنوب شرق استان از جمله ری، ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت برای روزهای شنبه و یکشنبه ۳۰ آذر و اول دی ماه با دعوت از شبکه خبر بصورت پخش زنده و  از طریق رسانه های مختلف اعلام شد اما متاسفانه برخی خبرگزاری ها بدون ادله منطقی خبر تعطیلی دانشگاه ها را منتشر و سبب تشویش اذهان عمومی شدند.

وی در پایان با اشاره به پیگیری حقوقی این خبر که موجب التهاب در سطح جامعه شده خاطرنشان کرد: به مردم فهیم استان تهران این اطمینان خاطر داده می‌شود که جلسات کمیته  اضطرار آلودگی هوا به موقع برگزار شد و هر گونه خبر تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و غیره صرفا از طریق استانداری تهران اعلام می شود.

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1333567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =