انار و هندوانه شب چله تا چقدر بالا رفت؟

ایلنا نوشت: انار و هندوانه دو میوه پرمصرف شب یلدا هستند. هر ساله برای جلوگیری از نوسان قیمت غیرمنطقی دستگاه‌های نظارتی قیمت‌ها را کشف و اعلام می‌کنند. اما همچنان شاهد گران فروشی آن‌ها در روز پایانی فصل پاییز هستیم. برای جلوگیری از گران فروشی اطلاع مردم از قیمت‌گذاری‌ها ضروری است.

خرید انار و هندوانه در شب یلدا یکی از سنت‌های قدیمی ایرانیان است که تقاضا برای آن‌ها را در روزهای پایانی پاییز در بازار افزایش می‌دهد. هر ساله برای جلوگیری از نوسان قیمت غیرمنطقی دستگاه‌های نظارتی قیمت‌ها را کشف و اعلام می‌کنند. اما همچنان شاهد گران فروشی آن‌ها هستیم. برای جلوگیری از گران فروشی اطلاع مردم از قیمت‌گذاری‌ها ضروری است.

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، درباره آخرین کشف قیمت دو میوه‌ پر مصرف شب یلدا برای عرضه در میادین میوه و تره بار، اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم هندوانه انباری از یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان و هر کیلوگرم هندوانه تازه میناب ۴ هزار تومان است.

وی درباره قیمت انار دیگر میوه‌های پرتقاضا شب یلدا، گفت: قیمت هر کیلوگرم انار در میادین بسته به کیفیت آن از ۵ هزار تومان تا ۱۱ هزار تومان متغییر است.

کارگر هر کیلوگرم انار ساوه ۵ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم انار درجه یک دانه سیاه دماوند ۱۱ هزار تومان عنوان کرد.

به گفته رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، هر کیلوگرم انار کیفی شیراز نیز ۸ تا ۹ هزار تومان در میادین به فروش می‌رسد.

کارگر یادآور شد: در خرده فروشی‌ها هر محصول حداکثر با ۳۵ درصد سود فروخته می‌شود.

بر اساس اعلام سه نهاد ناظر تمام میوه‌فروشان میدان مرکزی باید برای محصولات فروخته شده فاکتور ارائه دهند، عدم ارائه فاکتور تخلف محسوب می‌شود.

۲۲۳۲۳۱

کد خبر 1333646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =