نجات ۶ شهروند از ساختمان سوخته در شریعتی

میزان نوشت: آتش نشانان ۶ زن و مرد را از میان دود و آتش در ساختمان ده طبقه مسکونی در خیابان شریعتی نجات دادند.

در پی تماس ساکنین یک ساختمان مسکونی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر بروز آتش سوزی، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، بلافاصله ساعت ۱۸:۳۰ دیروز، آتش نشانان ایستگاه ۵۳ و ۷۳ را به همراه تیم نجات ۱۳، تشک نجات، خاور تنفسی و خودروی نردبان از ایستگاه ۵۳ به محل حادثه در خیابان شریعتی، پایین‌تر از خیابان بهار شیراز، کوچه شهدا اعزام کرد.

یدالله مددی، معاون منطقه شش عملیات که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: در محل حادثه یک ساختمان ۱۰ دارای ۴۸ واحد مسکونی در طبقه سوم دچار آتش سوزی شده و دود شدید ناشی از سوختن آن، همه ساختمان را در بر گرفته بود.

وی افزود: آتش نشانان بلافاصله پس از قطع برق و گاز ساختمان به دو تیم تقسیم شدند که تیم نجات به جستجوی محبوسین احتمالی در ساختمان پرداختند و ساکنین ساختمان را توسط بالابر به محل امن انتقال دادند و تیم دوم با کشیدن لوله‌های آبدهی وارد ساختمان شدند و مهار آتش سوزی را آغاز کردند.

مددی تصریح کرد: آتش نشانان در این آتش سوزی موفق به نجات ۴ مرد و دو زن از میان دود شدند و آتش سوزی را مهار و کاملاً خاموش کردند.

وی گفت: نیروهای عملیات پس از انتقال ساکنین به محل امن بیرون از ساختمان و مهار کامل آتش سوزی و تخلیه کامل انباری و ایمن سازی محل حادثه با ارائه تذکرات ایمنی به ماموریت خود پایان دادند.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1333651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =