اولین دستور دولت انگلیس پس از رأی تاریخی پارلمان

ایرنا نوشت: پس از رای تاریخی پارلمان انگلیس به طرح پیشنهادی «بوریس جانسون» درباره چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا، دولت دستور ضرب سکه‌های ۵۰ پنسی، برای یادبود برگزیت را صادر کرد.

سکه‌های جدید با شعار «صلح، آبادانی و دوستی میان همه ملل» و تاریخ «۳۱ ژانویه ۲۰۲۰» که موعد رسمی اجرای برگزیت خواهد بود، ضرب و توزیع خواهند شد.

این برای سومین بار در یک سال گذشته است که دولت برای یادبود اجرای برگزیت سکه‌های ویژه تولید می‌کند. اکتبر گذشته که پارلمان با اجرای برگزیت در موعد ۳۱ اکتبر (۹‌ آبان) مخالفت کرد، دولت مجبور شد میلیون‌ها سکه‌ ۵۰ پنسی را که روی آن تاریخ ۳۱ اکتبر ضرب شده بود، ذوب کند.

گفته می شود از میان سکه‌ هایی که برای اولین تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یعنی ۳۱ مارس (۱۰ فروردین) در زمان نخست وزیری ترزا می ضرب شده بود، حدود هزار سکه وارد بازار شد.

فیلیپ هاموند وزیر دارایی انگلیس قصد داشت ۱۰ هزار سکه ۵۰ پنسی برگزیت ضرب کند و هرکدام را به قیمت ۱۰ پوند به فروش برساند.

دولت هزینه دقیق ضرب سکه‌های یادبود را اعلام نکرده و می گوید این موضوع به لحاظ اقتصادی حساس است.

سکه ۵۰ پنسی از مس که فلزی گران‌بها است و نیکل ساخته می‌شود.

با رای دیروز (جمعه) پارلمان انگلیس به طرح دولت جانسون در خصوص خروج این کشور از اتحادیه اروپا، گام اصلی اجرای برگزیت در موعد ۳۱ ژانویه برداشته شد. در یک ماه باقی‌مانده تا این تاریخ انتظار می رود که توافق خروج از اتحادیه اروپا به تائید ملکه رسیده و متعاقبا قانون شود.

310311

کد خبر 1333694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =