کاربران خبرآنلاین: حرکت مسئولین کشور اقدامی درست و از روی عقلانیت است

کاربران خبرآنلاین درباره سفر روحانی معتقدند که اگر این سفر به نفع اقتصاد کشور و بهتر شدن وضع موجود باشد، بسیار خوب است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سفر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به ژاپن که مدت هاست نقل رسانه های خبری جهان است، پایان یافت.

برخی گمانه زنی ها از این سفر اینگونه تعبیر شده است که تهران به منظور کاهش تنش، برای مذاکره با آمریکا چراغ سبز داده است.

اما حسن روحانی پس از بازگشت از توکیو در فرودگاه مهراباد در اینباره گفت:

در اصل تحریم چیزی است که به ضرر همه کشورهاست؛ تنها به ضرر ایران نیست؛ در واقع یک تصمیم باخت- باخت است که آمریکا در این زمینه به غلط تصمیم گرفته و محاسبات غلطی داشته است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ژاپنی ها، اروپایی ها و دیگران در این زمینه فعال هستند که تحریم‌ها را بشکنند و پیشنهادات و راه حل هایی دارند که با هم در این زمینه رایزنی داریم و معتقدیم شکستن تحریم و از بین بردن توطئه آمریکا در تحریم ایران یک کار ضروری، ملی و انقلابی بوده و وظیفه همه ماست که این تحریم را بشکنیم.

روحانی با بیان اینکه هم ژاپنی‌ها  و هم ما در زمینه شکستن تحریم یک پیشنهاد جدیدی داشتیم که در این زمینه با هم بحث کردیم و بنا شد رایزنی های دو کشور در این زمینه را ادامه دهیم، اظهار داشت: موضوع دیگری که برای ژاپنی ها و البته برای همه کشورهای بزرگ آسیا و اروپا هم اهمیت دارد مساله امنیت انرژی و کشتیرانی در منطقه است؛ به هر حال انرژی این کشورها و نیازشان وابسته به این منطقه و امنیت این منطقه است.

خبرآنلاین در یک نظرسنجی از مخاطبان خود خواست که ارزیابی خودشان را از سفر رئیس جمهور برای ما ارسال کنند که در ادامه برخی از کامنت ها را می خوانیم:

کاربری با نام سعید عنوان کرد: به نظر می رسه این سفر بسیار مثبت بوده

فرهاد نوشت: قبلا هم بارها گفتم از آنجا که چارچوب ها و راهبردها از قبل ترسیم و تدوین می شوند، رفتن یا نرفتن ایشان اتفاق خاص و فوق العاده ای نبود و نیست. برای اطمینان، صبور باشید و ببینید...

سواد کوهی نوشت: در دنیایی که کشورها به سرعت در حال پیشرفت و توسعه هستند و ثانیه ها را نیز از دست نمی دهند ماندن در شرایط تحریم و ادامه این وضعیت هیچ فایده ای جز عقب ماندن از قافله جهانی ندارد و نتیجه ای جز گسترش نارضایتی عمومی، بیکاری ، فقر ، فساد ، فحشا ، اعتیاد و ...ندارد بدون شک این حرکت مسئولین کشور اقدامی درست و از روی عقلانیت است که امیدواریم به نتیجه مثبت برای رهایی از تحریم بیانجامد

کاربر بی نامی نوشت: مگه میشه با دنیا در ارتباط نبود، مگه میشه بانک های مون تو نقل وانتقال پول با مشکل جدی مواجه شن، مگه میشه نفت مون رو کسی نخره حتی هند... بهترین تایم مذاکره همون مجمع سازمان ملل بود، وقت رو دارین از دست می دین...

کاربر دیگری نوشت: اگر هر سفری و هر مذاکره ای بتواند ما مردم را از تحریمهای داخلی و خارجی برهاند صد در صد موافقیم.

مشروح کامنت ها را اینجا بخوانید.

310 310

کد خبر 1333712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • امید DE ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
  22
  زمانی که اونا منت داشتن مذاکره نمیکرد روحانی الان که اینهمه فرصت سوزی شده رفته که بیاین مذاکره واقعا نوبر
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  0
  شینزو آبه اومد ایران و پیشنهاد غرب رو برای مذاکره گذاشت روی میز زدین زیرش الان خودتون رفتید دنبال مذاکره؟الحق که نوبرید!