تشییع پیکر احد گودرزیانی با حضور چهره‌های فرهنگی

ایرنا نوشت: رئیس حوزه هنری با ابراز تاسف از درگذشت احد گودرزیانی، پژوهشگر عرصه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی جای خالی او را در عرصه پژوهش قابل لمس دانست و گفت: درگذشت این پژوهشگر برای ادبیات دفاع مقدس، صدمه و سلمه است.

محسن مومنی‌شریف، صبح یکشنبه در مراسم وداع با پیکر احد گودرزیانی پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس و انقلاب اظهار داشت: مرحوم گودرزیانی را به نام کوچکش احد صدا می زدم؛ زیرا ۲۶ سال همکار و رفیق خیر، مجاهد بی‌بدیل و بی‌حاشیه و دوستی بی‌توقع و بی‌درخواست بود. 

وی در این آیین مقابل حوزه هنری، افزود: مصیبت رحلت احد؛ نه‌تنها برای خانواده که برای همه کسانیکه او را می شناسند بزرگ است. اغلب دوستان احد به شهادت رسیدند؛ اما  خدا جاذبه و اراده‌ای به احد داد تا برای شهدا و دفاع مقدس و انقلاب بنویسد و پژوهش کند تا نسل های بعدی بدانند راه شهدا چه بود و آن را ادمه دهند.

مراسم وداع و تشییع پیکر زنده‌نام احد گودرزیانی پژوهشگر انقلاب و دفاع مقدس صبح امروز (یکشنبه؛ اول دی) از مقابل حوزه هنری با حضور چهره های فرهنگی،‌ نویسندگان عرصه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس و تنی چند از مسوولان برگزار شد.

احد گودرزیانی پژوهشگر انقلاب و دفاع مقدس و از اعضای انجمن خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس شامگاه جمعه (۲۹ آذر) دار فانی را وداع گفت. وی سال ۱۳۴۸ در تهران متولد شد. تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی در رشته زبان و ادبیات فارسی ادامه داده و روزنامه‌نگاری را نیز در مرکز گسترش آموزش رسانه‌ها فرا گرفته است. از ۱۹‌ سالگی به‌عنوان نویسنده و خبرنگار با روزنامه‌ها و مجلات گوناگون همکاری داشته است.

او از سال ۱۳۷۲ به‌ عنوان پژوهشگر و نویسنده در حوزه هنری مشغول به کار بوده و از سال ۱۳۷۵ مدیریت داخلی دوهفته‌نامه کمان را نیز به‌عهده داشته است و علاوه بر حوزه هنری همکاری‌هایی را نیز با دفتر ادبیات و هنر مقاومت و انتشارات سپاه پاسداران داشته است.

در دومین و سومین همایش تجلیل از خبرنگاران و نویسندگان دفاع مقدس (اسفند ۷۸ و اردیبهشت ۸۰) برای آثارش در دوهفته‌ نامه "کمان" به ‌عنوان نویسنده و خبرنگار نمونه برگزیده شد.

روزشمار ۱۵ خرداد بهار ۱۳۴۰ جلد اول، روزشمار ۱۵ خرداد ۱۳۴۰ جلد چهارم، به داد ما برسید، باغ انگور باغ سیب باغ آیینه، خرمشهر خانه رو به آفتاب، روز شمار ۱۵ خرداد - جلد دوم و نیمه پنهان یک اسطوره از جمله آثار او هستند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1333828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =