۱۶ نفر
۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

دولت کانادا در تلاش است تا با ارائه روش های مختلف، متقاضیان مهاجرت به کانادا را از سراسر جهان جذب نماید. سالیانه افراد زیادی به جهت وجود شرایط مناسب و مطلوب در کانادا، از روش هایی چون ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، ویزای کار کانادا و... به این کشور مهاجرت می‌کنند.

اخذ ویزای کار کانادا (Work permit)

در حال حاضر مهاجرت به کانادا از طریق کار ، به دلیل کم هزینه بودن، به یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی تبدیل شده که معمولا ایرانیان و دیگر افراد از نقاط مختلف جهان برای اقامت در کانادا، این نوع ویزا را انتخاب می کنند.

در این روش افراد می توانند بسته به شرایط خود، با کمک چهار برنامه از جمله نیروی کار متخصص، برنامه های استانی، خود اشتغالی و برنامه اکسپرس اینتری، برای اخذ ویزای مهاجرتی خود اقدام کنند.

· مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار متخصص

اخذ ویزای کار کانادا از طریق برنامه نیروی کار متخصص (Skilled worker)، یکی از ساده ترین راه های مهاجرتی است که متقاضیان دارای تخصص می توانند با داشتن یک دعوتنامه از سوی کارفرمای کانادایی در زمینه تخصص خود، مشغول به فعالیت شوند.

البته باید توجه شود که اولویت انتخاب با متقاضیانی است که تخصص‌شان در لیست حرفه های کانادا ذکر شده است.

· مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

اکثر استان های واقع در کانادا با داشتن برنامه های مهاجرتی مختص به خود، مهاجر می پذیرند. در واقع متقاضیان می توانند یک استان را بسته به شرایط خود، برای مهاجرت کاری انتخاب نمایند.

· مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

متقاضیانی که قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی در کانادا دارند، می توانند از طریق برنامه خود اشتغالی به این کشور مهاجرت نمایند. (لازم به ذکر است که کسب و کار معرفی شده باید در لیست حرفه و شغل های کانادا موجود باشد.)

البته امروزه بسیاری از متقاضیان با دریافت ویزای استارت آپ کانادا و متقاعد کردن دولت کانادا جهت راه اندازی استارتاپ و توانایی پرداخت مالیات های مربوطه، ضمن اخذ اقامت دائم کانادا، می توانند تاثیر بسزایی در رشد اقتصاد این کشور داشته باشند.

با کمک متخصصان و مشاوران موسسه مهاجرتی آتلانتیک 724 می توانید با دریافت ویزای استارتاپ کانادا ، به‌راحتی و با صرف کمترین زمان، مهاجرت نمایید.

· مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس اینتری، از جمله برنامه های مناسب جهت اخذ اقامت کانادا است که متقاضیان را براساس یک سری معیارهای مشخص شده امتیاز بندی و انتخاب می کند.

در واقع افراد پس از ایجاد پروفایل شخصی در این برنامه و مشخص کردن معیارها، رتبه بندی شده و سپس با قرعه کشی بین افرادی که از حداقل امتیاز برخوردارند، تعدادی موفق به دریافت ویزا و اقامت کانادا می شوند.

باید توجه شود که اولویت و شانس قبولی با افرادی است که در این سیستم از امتیاز بیشتری برخوردارند.

نحوه امتیازدهی ویزای کار کانادا

از آنجایی که همه روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار در نهایت بر اساس سیستم اکسپرس اینتری مورد بررسی قرار می گیرد، لازم است تا متقاضیان، حداقل امتیاز جهت پذیرش را (برابر 67 امتیاز) کسب نمایند.

این رتبه بندی و امتیاز دهی بر اساس معیار و شرایطی چون سن، مدرک تحصیلی، تجربه کار، مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی، سازگاری و وضعیت تاهل افراد صورت می گیرد.

سن

امتیاز

18 سال

4

19 سال

6

20 سال

8

21 الی 49 سال

10

50 سال

8

51 سال

6

52 سال

4

53 سال

2

مدرک تحصیلی

امتیاز

مدرک پایانی دوره دبیرستان (دیپلم)

5

مدرک پیش دانشگاهی (12 سال سابقه تحصیل بصورت تمام وقت)

12

مدرک 1 سال تحصیل در دانشگاه (13 سال سابقه تحصیل بصورت تمام وقت)

15

مدرک لیسانس 2 ساله (14 سال سابقه تحصیل بصورت تمام وقت)

یا مدرک فوق دیپلم (14 سال سابقه تحصیل بصورت تمام وقت)

20

مدرک لیسانس 4 ساله (15 سال سابقه تحصیل بصورت تمام وقت)

22

مدرک کارشناسی ارشد و دکترا (17 سال سابقه تحصیل بصورت تمام وقت)

25

تجربه کار

امتیاز

داشتن 1 سال تجربه کار

15

داشتن 2 سال تجربه کار

17

داشتن 3 سال تجربه کار

19

داشتن 4 سال تجربه کار

21

مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی

امتیاز

سطح ابتدایی

2

سطح متوسطه

8

سطح عالی

16

مهارت در زبان بین المللی (دوم)

امتیاز

سطح ابتدایی

2

سطح متوسطه

8

سطح عالی

8

انطباق پذیری

امتیاز

تحصیل همسر به مدت حداقل 2 سال (تمام وقت) در کانادا

5

سکونت یکی از اعضای خانواده همسر در کانادا

5

وضعیت تاهل

امتیاز

همسر متقاضی از مدرک فوق دیپلم برخوردار باشد

3

همسر متقاضی از مدرک کارشناسی برخوردار باشد

4

همسر متقاضی از مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا برخوردار باشد

5

که بر این اساس افراد با توجه به معیار سن می توانند حداکثر 10 امتیاز، مدرک تحصیلی حداکثر 25 امتیاز، تجربه کار حداکثر 21 امتیاز، مهارت در زبان حداکثر 24 امتیاز، سازگاری حداکثر 5 امتیاز، وضعیت تاهل حداکثر 5 امتیاز و در مجموع حداکثر 90 امتیاز را کسب نمایند. (البته این رتبه بندی ها در هرکدام از استان های کانادا متفاوت می باشد.)

شرایط اخذ ویزای کار کانادا

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری را دارند لازم است تا از شرایط زیر برخوردار باشند؛ چرا که افراد در صورت داشتن این شرایط می توانند به راحتی و در کمترین زمان ویزای خود را دریافت و سفر به کشور کانادا را آغاز نمایند.

این موارد شامل:

· داشتن دعوتنامه ای معتبر از سوی کارفرمای کانادایی (در صورت داشتن پیشنهاد کاری لازم است تا متقاضیان جهت دریافت مجوز کار (work permit) و اخذ ویزای کار کانادا اقدام نمایند.)

· ارائه ترجمه مدرک تحصیلی رسمی (باید توجه شود که داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با پیشنهاد شغلی، می تواند شرایط و وضعیت بهتری را برای متقاضی رقم بزند، با این حال لازم است تا افراد حداقل دارای مدرک تحصیلی دوره لیسانس باشند.)

· داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی ( با نمره آیلتس حداقل 6)

· داشتن حداقل 3 سال تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و شغل درخواستی

· داشتن حداقل 18 سال سن

· برخورداری از تمکن مالی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کانادا

· گذرنامه (پاسورت) دارای اعتبار به همراه چند قطعه عکس

· مدارک تحصیلی و شغلی

· بیمه و نامه سوابق تحصیلی

· ارائه فرم های تکمیلی از اطلاعات شخصی

· دعوتنامه و گواهی پیشنهاد شغلی

· مدارک مربوط به ازدواج و فرزندان (در صورت متاهل بودن و یا داشتن فرزند)

· گواهی سلامت و عدم سو پیشینه

برای اطلاع از آخرین شرایط و اخبار مهاجرتی می توانید با مشاوران مهاجرتی موسسه آتلانتیک در ارتباط باشید.

سوالات رایج درباره اخذ ویزای کار کانادا

1- مدت زمان صدور ویزای کار کانادا چقدر است؟

بطور کلی پس از ثبت درخواست متقاضیان برای دریافت ویزا، حداقل 150روز زمان لازم است تا ویزا صادر شود. البته باید توجه شود که در صورت زیاد بودن تعداد متقاضیان ممکن است این پروسه در مدت زمان طولانی تری (90روز بیشتر) به طول بیانجامد.

2- بهترین استان های کانادا جهت مهاجرت کاری کدامند؟

از بین استان های واقع شده در کانادا، دو استان ساسکاچوان و کبک از شرایط و موقعیت بهتری برای مهاجرت کاری برخوردارند.

3- هزینه مهاجرت کاری به کانادا چقدر است؟

متقاضیان دریافت ویزای کاری کانادا لازم است تا هزینه های مربوط به سفارت کانادا، که بسته به نوع ویزای کاری متفاوت است را پرداخت نمایند. که در مجموع این میزان برای هر فرد در سال 2019 مبلغی برابر با 390 دلار کانادا می باشد. (ضمنا در صورت همراه بودن اعضای خانواده، به ازای هر فرد باید مبلغ 150 دلار کانادا نیز اضافه پرداخت شود.)

 تمامی هزینه های مربوط به دریافت ویزا بصورت نقدی و توسط نمایندگی های مورد تایید دولت کانادا دریافت می شود.

4- شرایط تمدید ویزای کار کانادا چگونه است؟

برای ویزای کار کانادا لازم است در ابتدا کارفرمایان جهت ارائه درخواست جدید به اداره کار کانادا و متقاضیان 1 ماه قبل از اتمام اعتبار ویزا، جهت تمدید اقدام نمایند.

باید توجه شود در صورت پایان اعتبار ویزا و ارائه درخواست تمدید، 1 ماه قبل از اتمام مدت اعتبار، متقاضیان همچنان می توانند بصورت قانونی در کانادا مشغول به فعالیت باشند.

5- میزان درآمد سالیانه متقاضیان کار در کانادا چقدر است؟

میزان درآمد افراد در ماه، پس از کسر مالیات، مبلغی بالغ بر 3000 الی 4000 دلار کانادا می باشد که این میزان در یک سال معادل 36000 دلار می شود.

و در نهایت اگر تصمیم به مهاجرت کاری به کانادا را دارید، می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی آتلانتیک 724 (www.atlantic724.com) در ارتباط باشید. مشاوران ما همواره در تلاش اند تا ضمن ارائه بهترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرتی، در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا، متقاضیان عزیز را یاری کنند.

2121

کد خبر 1333874

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =