افشای یک راز ، سمیر جعجع را برآشفت

فارس نوشت:حزب «القوات اللبنانیه» نزدیک به عربستان سعودی مدعی شد، گزارش یک روزنامه لبنانی که در آن دخالت سازمان اطلاعات سعودی در امور تشکیل دولت جدید را فاش کرد، صحت ندارد.

یادداشت «نقولا ناصیف» روزنامه‌نگار لبنانی در روزنامه «الاخبار» که در آن از مداخله سازمان اطلاعات سعودی در امور لبنان صحبت شده بود، واکنش حزب «القوات اللبنانیه» به ریاست «سمیر جعجع» را به دنبال داشت.

در بیانیه‌ای که وب‌سایت رسمی این حزب منتشر کرده، گزارش مذکور تکذیب و ادعا شده است، پیوستن نقولا ناصیف به دسته روزنامه‌نگارانی که اطلاعات غیرواقعی را منتشر می‌کنند، باعث تأسف است.

ناصیف در یادداشت خود فاش کرد، یکشنبه شب هفته گذشته سمیر جعجع از «خالد حمیدان» رئیس سازمان اطلاعات سعودی تماسی تلفنی دریافت کرد که در آن به وی گفته شد، نباید روز دوشنبه به الحریری رأی دهد. الحریری پس از آنکه از قصد القوات آگاه شد درخواست تعویق در رایزنی‌های پارلمانی را کرد. الحریری با اینکه حمایت دوگانه شیعی را داشت از نامزدی برای نخست‌وزیری کنار کشید زیرا دریافته بود پشتوانه منطقه‌ای او دیگر وی را در این منصب نمی‌خواهد.

«حسان دیاب» که با شصت و نه رأی مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان شده، دیروز (شنبه) رایزنی‌ها در همین زمینه را آغاز کرد. 

حزب‌ القوات‌اللبنانیه در کنار «المستقبل» به ریاست «سعد الحریری» و «التقدمی الاشتراکی» به ریاست «ولید جنبلاط» اعلام کرده‌اند در دولت جدید مشارکت نمی‌کنند. 

310311

کد خبر 1333889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =