۰ نفر
۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
سراسقف مسیحیان ارتدوکس ترور شد

فارس نوشت: پاشیدن موادی سمی در اطراف منزل سراسقف کلیسای رم ارتدوکس در قدس اشغالی باعث منتقل شدن وی به بیمارستان شد و قرار است امروز برای درمان تکمیلی به اردن منتقل شود.

در پی پاشیدن موادی سمی در اطراف منزل «عطا الله حنا» سراسقف کلیسای رم ارتدوکس در قدس اشغالی، وی به بیمارستان منتقل شد.

«الیف صباغ» کارشناس سیاسی فلسطینی در همین زمینه به شبکه «المیادین» گفت، شک‌هایی درباره تلاش برای ترور حنا از طریق همین مواد سمی وجود دارد. ماده‌ سمی که در اطراف منزل وی به کار رفته از نظر بین‌المللی (استفاده از آن) ممنوع است و به سیستم عصبی بدن آسیب می‌زند پس جای تعجب نیست که حنا نمی‌تواند از جا برخیزد یا به شکل طبیعی راه برود.

صباغ افزود، قبل از پاشیدن این مواد سمی به کارمندان وزارت دارایی مرخصی داده شده اما به حنا هیچ هشداری مبنی بر عدم خروج از منزل داده نشده است.

وی گفت، فقط اعلامیه‌ای روی در کلیسا چسپانده بوده‌اند که در آن بدون هیچ جزئیاتی اعلام شده بوده مواد سمی در این منطقه پاشیده خواهد شد.

صباغ ضمن اعلام اینکه حال عطاالله حنا پس از بازگشت از بیمارستان مجددا بد شده است، افزود، تلاش شده با شرکت مسؤول در پاشیدن مواد مذکور تماس گرفته شده اما آنها تلفنی پاسخی نداده‌اند و از وی خواسته‌اند نامه بفرستد یا شخصا به این شرکت که در منطقه‌ای نزدیک به تل آویو قرار دارد، برود.

عطا الله حنا دیروز به شبکه «المیادین» گفت، به دلیل دفاعش از مسأله فلسطین مورد هدف قرار گرفته و برای درمان به اردن خواهد رفت.

«می کیله» وزیر بهداشت فلسطین هم اعلام کرد، حنا امروز (دوشنبه) سریعا به اردن خواهد رفت تا چند روز در یکی از بیمارستان‌های این کشور تحت درمان قرار بگیرد.

310 310

کد خبر 1334183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =