رکورد فروش ایرانول شکسته شد

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در آبادان از شکستن رکورد فروش شرکت نفت ایرانول خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، مهندس عیسی اسحاقی در شورای مدیران و مسئولین ایرانول درآبادان در آستانه هفت سالگی حضور خود در این شرکت به عنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل، گزارشی از مهمترین کارها که توسط کارکنان انجام و موجب پیشرفت ایرانول شده ارائه داد و گفت: فروش ایرانول در ماه جاری از 21 هزار میلیارد ریال گذشت و رکورد فروش ایرانول را شکست.

مهندس اسحاقی با بیان اینکه میزان فروش و سود شرکت در شش ماهه اول امسال از کل میزان فروش و سود شرکت در سال ۹۴ بیشتر است و نشان دهنده استراتژی درست  شرکت است، تصریح کرد: در نه ماهه سالجاری حدود 22 هزار میلیارد  فروش داشتیم که از  فروش کل سال گذشته و از فروش از اول تاسیس ایرانول تاکنون بیشتر است. 

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول با بیان اینکه در ٦ سال  گذشته گام های بزرگی در ایرانول برداشته شده است،  تاکید کرد: در شش سال گذشته تمام رکوردهای تولید، فروش، صادرات ، صادرات روغن موتور ، سهم بازار ،کاهش خام فروشی و سود در ایرانول شکسته شده است و سال گذشته بی نظیرترین سال با رشد اکثر شاخص ها در ایرانول بود که امسال بهتر از سال گذشته در برخی از شاخص ها خواهیم بود.

مهندس اسحاقی با بیان اینکه کارها در ایرانول براساس استراتژی تدوین شده هشت ساله(1404-1396) پیش می رود ، افزود: بر اساس این استراتژی 60 برنامه اجرایی تا سال۱۴۰۰ با زمانبندی مشخص تدوین شده است.
وی تاکید کرد: با اجرای استراتژی ایرانول خام فروشی بیس اویل از 140 هزار تن سال 94 به 30 هزار تن در سال 97 و فروش محصولات نهایی از 110 هزار تن به 170 هزار تن افزایش یافت که موجب رشد حدود 11 درصدی سهم بازار و افزایش چشمگیر سود شرکت شده است. 

وی راه اندازی پایانه صادراتی ایرانول با ۲۵ هزارتن ظرفیت ذخیره سازی مخازن ، راه اندازی خط ریلی و ارسال محصولات صادراتی از پالایشگاه تهران با خط ریلی به پایانه صادراتی به ماهشهر، تولید روغن موتور و بازسازی پالایشگاه آبادان پس از ۳۶ سال و راه اندازی کولینگ تاور پالایشگاه آبادان بعد از ۷۰ سال را از پروژه های مهم راه اندازی شده،  ذکر کرد.

وی در ادامه از تولید و عرضه گسترده محصولات جدید ایرانول با بالاترین سطح کیفی روز دنیا طی چند ماه گذشته به بازار و استقبال مصرف کنندگان خبر داد و گفت: به زودی چند محصول جدید به بازار عرضه خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به دریافت لوح تقدیر برای سوپر رونیای ایرانول به عنوان محصول برترکشور، گفت: محصول روغن موتور سوپر رونیا 5W30 ایرانول براساس  بررسی پژوهشگران ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت به عنوان محصول برتر تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی کشور انتخاب شد، این محصول دارای تاییدیه از شرکت رنو است.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول افزایش 10 پله ای ایرانول در بین صد شرکت برتر از رتبه 97 به 87 ، استقلال گاز و برق پالایشگاه تهران و آبادان ، حل و فصل و ترخیص چـهار عدد فیلترهای مربوط به پروژه تولید واکس کم روغن پس از 3 سال و نصب آنها به منظور کاهش روغن اسلک وکس و افزایش تولید روغن پایه، تعمیرات اساسی پالایشگاه آبادان و تهران بعد از ۲۰ و ۱۸ سال ،راه اندازی  انبارهای جوادالائمه (ع)، ثامن الائمه 1، 2 و 3  و کاهش هزینه های جاری شامل اجاره فضای انبار و جلوگیری از خام فروشی و تعیین تکلیف و تحویل کارخانه حشره کش پرکنی پس از ۱۰ سال را از مهمترین اقدامات سال های اخیر ذکر کرد.

وی در مورد شفاف سازی در ایرانول نیز گفت: سامانه شناسایی تامین کنندگان و پیمانکاران شرکت نفت ایرانول به منظور شفاف سازی ،حذف واسطه ها و مستند سازی به آدرس www.iranol.ir راه اندازی شده است که حدود 800 نفر ،تامین کنندگان و پیمانکاران بدون واسطه و به صورت مستقیم توانایی ها و پتانسیل های خود را معرفی نموده و شرکت نفت ایرانول اقلام مورد نیاز خود را از تولید کنندگان یا تامین کنندگان به صورت مستقیم تهیه نموده و این امر موجب کاهش قیمت تمام شده و ایجاد ارزش افزوده برای شرکت نفت ایرانول میگردد.

مهندس اسحاقی راه اندازی تعاونی کارکنان شرکت نفت ایرانول را از دیگر اقدامات مهم سالهای اخیر ذکر کرد و گفت: برنامه ریزی لازم برای راه اندازی کانون بازنشستگان ایرانول نیز انجام و به زودی عملیاتی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت نفت ایرانول کارکنان را سرمایه های اصلی شرکت دانست و گفت: افتخاراتی که طی سالهای اخیر کسب شده با همدلی ، همفکری و خرد جمعی کارکنان ایرانول بوده است و در راستای افزایش بهره وری و ایجاد انگیزه، توجه بیشتر به رفاه و معیشت، برگزاری جشن های خانوادگی و یادآوری دستاوردهای شرکت ،فرهنگ کار تیمی، گفت وگو با کارکنان به صورت مستقیم در هر واحد و یادگیری و آموزش و مدیریت دانش در برنامه های شرکت می باشد.

2121

کد خبر 1334340

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =