کار سخت استراماچونی در صورت بازگشت!

وضعیت ادامه همکاری استقلال و استراماچونی هنوز مبهم است و تکلیف حضور سرمربی ایتالیایی روی نیمکت استقلال هنوز مشخص نشده است. با این حال استراماچونی حتی در صورت ادامه همکاری هم کار آسانی در استقلال نخواهد داشت.

سپهر ستاری: باشگاه استقلال در هفته‌های اخیر به خاطر قهر سرمربی ایتالیایی خود روزهای پرالتهابی را می‌گذراند و وضعیت چندان جالبی ندارد. استقلال که امسال پس از چند فصل ناکامی موفق شده بود به صدرجدول رقابت‌های لیگ برتر برسد و هوادارانش امیدوار به کسب مقام قهرمانی بودند، حالا از شرایط خوب هفته‌های گذشته دور شده و حواشی مختلفی را تجربه می کند؛ حواشی که ممکن است باعث ناکامی آبی‌ها در ادامه مسیر لیگ شود و حسرت هواداران این تیم را در پایان فصل به همراه داشته باشد.

مهم‌ترین مشکل این روزهای استقلال مشخص نبودن وضعیت کادرفنی این تیم است؛ با وجود اینکه هفته گذشته اعلام شد مطالبت استراماچونی پرداخت شده و او به تهران برخواهد گشت، هنوز خبری از امضای قرارداد جدید و اعلام زمان بازگشت او به تهران نیست و باید دید در روزهای آینده چه اتفاقاتی رخ داد. فتح  الله زاده، عضو جدید هیئت مدیره استقلال هم دیروز از مبهم بودن وضعیت استراماچونی و درخواست این مربی برای پرداخت باقی پولش به صورت یک‌جا خبر داد و حتی از فرهاد مجیدی به عنوان یکی از گزینه های نیمکت استقلال یاد کرد تا داستان هزار صفحه‌ای استراماچونی و استقلال وارد فاز تازه‌ای شود. پس از آن ایمیلی از خواسته های سرمربی ایتالیایی منتشر شد که وضعیت او را پیچیده‌تر از قبل کرد.

اگر استراماچونی به استقلال برنگردد، جانشین او کار سختی برای ادامه فصل و قهرمان کردن آبی ها خواهد داشت ولی در صورت بازگشت این سرمربی هم وضعیت به خوبی گذشته نخواهد بود، مهم‌تر از همه اینکه استقلال در غیاب سرمربی‌اش 5 امتیاز مهم را از دست داده و حالا کمی از صدرجدول دور شده است. جایگاهی که آبی ها به سختی به آن رسیده بودند و با توجه به روند عالی پرسپولیس و سپاهان، به راحتی به آن برنخواهند گشت. از طرفی در نبود استراماچونی کیفیت فنی برخی از بازیکنان استقلال به شکل عجیبی افت کرد و این موضوع در نتایج استقلال و به خصوص عملکرد دفاعی این تیم هم نمایان بود و سرمربی ایتالیایی کار آسانی برای برگردندن این نفرات به اوج نخواهد داشت. علاوه بر این تمرینات استقلال پس از بازی با ماشین سازی تعطیل شده و استراماچونی در صورت بازگشت احتمالی با بدن هایی ناآماده مواجه خواهد شد که با توجه به زمان کم استقلال تا بازی پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، او فرصت کافی برای آماده کردن بازیکنان ندارد و از حالا باید برای آن چاره‌ای بیاندیشد.

از طرفی نبود استراماچونی در چند بازی گذشته حواشی زیادی را به وجود آورد و باعث نارضایتی برخی از بازیکنان و هواداران استقلال هم شد. بسیاری از آن‌ها اعتقاد دارند بهتر بود سرمربی استقلال تا تعطیلات نیم‌فصل برای پرداخت مطالبات خود صبر می‌کرد و در چنین موقعیت حساسی تیم خود را تنها نمی‌گذاشت؛ موضوعی که قطعا به وجهه سرمربی سابق اینتر تاثیر می‌گذارد و او برای اینکه دوباره اعتماد بازیکنان و کادرفنی استقلال را جلب کند، کار ساده‌ای ندارد.

موضوع دیگر هم عقب ماندن استقلال در فصل نقل و انتقالات است که با توجه به نیاز مبرم آنها به ترمیم نقاط ضعف خود، می تواند استقلال را در ادامه فصل دچار مشکل کند. تیم استراماچونی ابتدای فصل در بعضی از نقاط خوب بسته نشده و همین امر در نیم فصل اول هم خودش را نشان داد و باعث مشکل شد. حالا در نیم فصل دوم رقابت ها  که بازی ها فشرده‌تر و احتمال مصدومیت بازیکنان هم بالاتر است، استقلال باید بازیکنان جدیدی را به خدمت بگیرد و در صورت عدم موفقیت در آن حتما در ادامه فصل دچار مشکل خواهد شد. همین حالا تیم های سپاهان و پرسپولیس که دو رقیب اصلی آبی‌ها برای قهرمانی هستند مذاکرات خود با گزینه‌های مختلف را آغاز کرده ولی مدیریت باشگاه استقلال منتظر دریافت لیست از استراماچونی است و اگر دیر بجنبد دیگر مهره‌ای برای جذب کردن نخواهد ماند.

255 41

کد خبر 1334517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =