پلوسی و ترامپ بار دیگر به جان هم افتادند

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا ضمن ابراز گله و شکایت نسبت به روندی که منجر به استیضاحش شد، شدیدا از رئیس مجلس نمایندگان به خاطر تصمیمش برای به تاخیر انداختن ارسال طرح استیضاح به سنا انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به اشتباه تحقیقات مجلس نمایندگان درباره استیضاح وی را یک "محاکمه" توصیف کرد و ضمن انتقاد از این روند به عنوان روندی "ناعادلانه"، مدعی شد که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در حال نقض تمامی قوانین است.

 

ترامپ که برای گذراندن تعطیلات در "پالم بیچ" واقع در فلوریدا به سر می‌برد، در توییتی نوشت: پلوسی ناعادلانه ترین محاکمه در تاریخ کنگره آمریکا را به ما می دهد و در حال حاضر او برای عدالت در سنا شیون می‌کند و با کارهایی که انجام می‌دهد تمامی قوانین را نقض می‌کند. او یکبار کنگره را از دست داد و دوباره نیز آن را از دست خواهد داد.

مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکرات‌هاست چهارشنبه گذشته رای به استیضاح ترامپ به خاطر سوء استفاده از قدرت در توافقاتش با اوکراین و مانع‌تراشی در روند تحقیقات کنگره داد. پلوسی اعلام کرده تا زمانی که قوانین حاکم بر محاکمه ترامپ در سنا مشخص نشوند، طرح استیضاح را به سنا ارائه نخواهد کرد.

هیچ قوانینی وجود ندارد که پلوسی را از تاخیر در ارائه طرح استیضاح منع کند.  

پلوسی اواخر روز دوشنبه در توییتی از تصمیمش دفاع و ترامپ را به تکیه بر "شکایت‌های ساختگی و غیرموثق" به منظور فرار از احضاریه های صادر شده از سوی کنگره برای قوه مجریه متهم کرد.

وی در این توییت نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا تا زمانی که متوجه نشود سنا چه نوع محاکمه‌ای انجام خواهد داد، نمی‌تواند نمایندگان خود در روند استیضاح‌ را انتخاب کند. ترامپ با تکیه بر شکایت‌های ساختگی و نامعتبر شاهدان و مدارک خود را به مجلس نمایندگان و مردم آمریکا معرفی و ارائه نکرد. در حال حاضر بهانه او چیست؟

ترامپ همچنین پیشتر تاکید کرده بود که دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا با تصمیم‌شان برای پیشبرد این استیضاح لطمه خواهند دید.

ترامپ هفته گذشته در نامه‌ای به پلوسی در آستانه رای‌گیری مجلس نمایندگان نوشته بود: شکی ندارم که مردم آمریکا شما و دموکرات‌ها را در انتخابات ۲۰۲۰ مسئول می دانند. آنها به زودی انحراف شما از عدالت و سوءاستفاده‌تان از قدرت را فراموش نخواهند کرد.

310 310

کد خبر 1334667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =