ادعای تاج: باید رنکینگ فوتبال را پس بگیریم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اگر لیگ را فدای تیم ملی کنیم حاصل آن در کوتاه‌مدت خوب است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی تاج در جلسه نشست هم‌اندیشی فوتسال برای موفقیت تیم ملی در مسابقات  2020 آسیا اظهار داشت: به همه کسانی که در این جلسه حاضرند خوش‌آمد می‌گویم و از  آنها تشکر می‌کنم بهترین کسانی که می‌تواند در مورد فوتبال یا فوتسال تصمیم‌گیری کنند آنهایی هستند که با مشکلاتش دست و پنجه نرم می‌کنند مثل هیأت‌های فوتبال و باشگاه‌ها که درگیر مسائل و مشکلات آن هستند. همه در مورد فوتبال صحبت می‌کنند چون فوتبال فضایی را فراهم می‌کند که هر کسی راجع به آن صحبت کند. ما در این جلسه خواستیم که از نزدیک مسائل حوزه فوتسال را بررسی کنیم، در مجموع باید تیم‌های ملی را پشتیبانی کنیم حاصل یک لیگ معتبر و جاندار تیم ملی یک کشور می‌شود.

* تعطیلی لیگ در درازمدت خوب نیست 

تاج در ادامه گفت: بدون داشتن لیگ می‌توان به صورت گلخانه‌ای چند بازیکن را دور هم جمع کرد تا با آنها کار کنیم، ممکن است به این صورت قهرمان هم بشویم اما این قهرمانی ادامه‌دار نیست. اگر لیگ را فدای تیم ملی کنیم حاصلش در کوتاه‌مدت خوب است اما در درازمدت خوب نیست. من در جلسه کمیته فنی گفتم که می‌توانیم لیگ را تعطیل کنیم و فقط به تیم ملی بپردازیم اما در سال آینده نتیجه این تصمیم را می‌بینیم. عده‌ای ممکن است در لیگ شرکت نکنند و عده‌ای ممکن است لیگ را نیمه‌کاره رها کنند. این مسأله به نفع ما نیست ما باید یک لیگ پویا داشته باشیم. 

* اگر تیم ملی نتیجه نگیرد خاک مردگی روی فوتسال ریخته می‌شود

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به نقش باشگاه‌ها در موفقیت تیم ملی عنوان کرد: مدیران عامل باشگاه‌ها هم باید بدانند اگر تیم ملی نتیجه نگیرد خاک مردگی روی فوتسال ریخته می‌شود و تیم ملی ما رونقی نخواهد داشت. وقتی تیم ملی سرحال نیست لیگ هم پرطرفدار نخواهد بود در واقع همه نگاه‌ها به هم وصل هستند. می‌بینیم که بقیه کشورها به خوبی رشد کردند و در حال حاضر تایلند یک رقیب جدی است. من در کلمبیا گفتم که چرخ آسیا در حال رشد است، به برد می‌رسیدیم اما این کار به سختی انجام می‌شد، نباید از پشتوانه‌سازی غافل شویم. سرمربی و تیم ملی خوبی داریم اما اگر پشتوانه‌سازی نکنیم این ادامه‌دار نخواهد بود، اگر پشتوانه‌سازی نداشتیم در تیم ملی آسیب می‌دیدیم. 

* فوتسال بعد از فوتبال بیشترین تماشاگر را دارد 

تاج ادامه داد: رشد تیم ملی امید، جوانان و ... به نفع تیم ملی ما خواهد بود، برای این کار باید یک فرمول داشته باشیم، هدف ما داشتن یک لیگ پویا و یک تیم ملی قوی است، برای این هدف باید قدم برداریم و هدفمان باید تبدیل به رفتار شود، باید لیگ را تبدیل به رفتار کنیم. هیأت رئیسه فوتسال باید این رفتار را چکش‌کاری کند همه ما در یک زمینه فعالیت می‌کنیم، کشور پهناوری داریم که پر از استعداد است، در بازی‌های فوتسال جمعیت زیادی به ورزشگاه‌ها می‌آیند، طبق آماری که گرفتیم بعد از فوتبال در زمینه تماشاچیان، فوتسال قرار دارد و بعد از آن رشته‌های دیگر هستند. نباید این تماشاچیان را از دست بدهیم و لازمه این کار این است که به یک درآمد منطقی برسیم.

* بودجه‌ای که از وزارت ورزش می‌گیریم خیلی محدود است

وی با اشاره به منابع درآمدی این فدراسیون تصریح کرد: عمده درآمد فدراسیون از محل فیفا است، مقداری که ما از وزارت ورزش گرفتیم خیلی محدود است و در حد تأمین هزینه پرواز تیم‌های ما است، ما 18 تیم ملی داریم، از اینکه تیم ملی فوتسال ما در اختیار یک مربی باصلاحیت ایرانی است خیلی خوشحال هستم، هر چه داریم از خودمان است و درستش هم همین است. وقتی تیم سوم جهان هستیم نباید از جاهای دیگر نیرو وارد کنیم، مگر در بحث تکنولوژی که آن هم با شرایطی که تصویب می‌کنند باید انجام شود.

* وقتی تیم سوم جهان هستیم نباید از جاهای دیگر نیرو بیاوریم

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: کمیته‌های مختلف یک شورای مشورتی برای آوردن بازیکن و مربی خارجی درست کردند که اجباری هم در آن نیست و این کار به نفع همه است. اگر قرار است یک نیروی خارجی بیاید باید باکیفیت باشد نه اینکه بازیکن یا مربی خودمان از او بالاتر باشد. من در ابتدای فصل هم گفته بودم که مواظب آوردن بازیکن خارجی باشید، ما در شرایط خاصی که تحریم‌های ظالمانه آمریکا آن را به وجود آورده کار می‌کنیم اما با این حال هیچ اردویی را در فوتبال، فوتسال و فوتبال بانوان تا الان لغو نکردیم. ممکن است از برخی هزینه‌ها منصرف شده باشیم اما تمام اردوها را برگزار کردیم. کمپ خیلی خوبی داریم که از تولید به مصرف است و همه چیز آن مربوط به خودمان است و نیاز به بیرون نداریم.

* باید رنکینگ فوتبال را پس بگیریم

تاج اضافه کرد: پیشنهاد من این است که یک جلسه هم‌اندیشی بسیار عالی برگزار کنیم تا ببینیم چه کار کنیم که تیم ملی را بالا نگه داریم و در رنکینگ پایین نیاییم، در فوتبال هم باید رنکینگ را پس بگیریم و تصورم این است که این اتفاق خواهد افتاد. در بحث درآمدی و قرارداد IPTV که با صدا و سیما بستیم زمینه‌اش این شد که فوتسال و فوتبال ساحلی را هم در این زمینه قرار دادیم، عدد قابل ملاحظه‌ای به دست ما خواهد رسید که طی 5، 6 روز دیگر مبادله آن انجام خواهد شد، آغاز خوبی است باید در شرایط دشوار محیطی رشد کنیم و ان شاءالله در این جلسه با محور هم‌اندیشی همه حرف‌هایشان را می‌زنند، کسی هم دعوا ندارد، هر کسی که دعوا می‌کند حرف زدن بلد نیست، خوشبختانه در این جلسه غایبی نداریم. من از همه عزیزانی که تشریف آوردند تشکر می‌کنم، مشکلات همه را می‌دانم، به نظر می‌رسد گرفتاری‌هایی که وجود دارد رو به بهبودی است و شرایط بهتر می‌شود، باید در مورد بحث‌های مختلف مانند امنیت ورزشگاه‌ها تصمیم‌گیری کنیم و یک تصمیم درست بگیریم. 

256 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1334672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =