اگر روزنامه ای از یک چپاول و دزدی خبر داد،مدیر روزنامه را نگیرید بلکه از او تشکر کنید

نطق پیش از دستور یکی از سناتورها در جلسه روز چهارشنبه 13 دی ماه 1329 (69سال پیش در همین روز)اشاره به موضوعی دارد که این روزها در باره مفاسد اقتصادی مورد تاکید است.

حسنعلی کمال هدایت‌ معروف به نصرالملک که سابقه چندین بار وزارت و وکالت مجلس شورای ملی  و سفارت در کشورهای مختلف داشته در واپسین سالهای عمر خود به نمایندگی مجلس سنا می رسد.

بخشهایی از نطق وی (که در فاصله سالهای 1251 تا 1335 می زیسته) در نشست مجلس سنا را می خوانید:

  "... اگر روزنامه‌ای خبردار می‌گوید و می‌گوید عمرو دزدی کرده است ، زید چپاول کرده است یا مال دولت را برده‌اند یا کجا آتش گرفته است یا چه شده است دولت باید اظهار امتنان بکند از آن جراید که آنها را آگاه می‌کنند به یک قضایایی که در کشور واقع شده و تعقیب کنند اشخاصی که خطاکارند.

دیده می‌شود هر روز در جراید راجع به تخطی و تجاوزات مأمورین دولت در ولایات و حتی در مرکز.  در عوض این که محکمه تشکیل بدهند در عوض این که تعقیب بکنند بعد هم از آن مدیر روزنامه تشکر بکنند که دولت را آگاه کرده مدیر روزنامه را می‌گیرند این کار غلطی است بایستی که صد درصد از روزنامه‌ها پشتیبانی کرد .

...حکومت نباید با مدیران جراید مخالفت بکند و اگر خواسته‌اند یک مشعلی را برداشته‌اند و می‌خواهند روشن بکنند یک قضایای تاریکی را اگر هم غلط بود مطابق قانون مطبوعات تنبیه بکنند ...

1717

کد خبر 1334840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =