چند کاندیدای حزب کارگزاران در انتخابات مجلس تایید صلاحیت شدند؟ /کارنامه اصلاح‌طلبان مجلس زیر ذره‌بین شورای‌عالی می‌رود

رئیس کمیته انتخابات حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه حزب در حال پایش و ارزیابی داوطلبانی است که هیات‌های اجرایی آنها را تایید صلاحیت کرده است، گفت: حدود ۹۰ نفر از اعضای حزب در سراسر کشور توسط هیات‌های اجرایی تایید صلاحیت شده اند.

به گزارش خبرانلاین، از ۲۷ آذر ماه نتایح اولیه تایید صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس از سوی هیات اجرایی اعلام شد. نتایجی که با ردصلاحیت برخی چهره های اصلاح طلب چون شکوری راد، حکیمی پور، آذر منصوری و ...همراه بود.

در همین راستا، یدالله طاهرنژاد، رئیس کمیته انتخابات حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به فعالیت انتخاباتی اخیر این حزب به ایسنا گفت: پیش از شروع ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس، حزب در تلاش بود تا کسانی که ظرفیت کافی را برای حضور در انتخابات دارند، تشویق به ثبت نام کند.

وی ادامه داد: حزب در حال پایش و ارزیابی داوطلبانی است که هیات‌های اجرایی آنها را تایید صلاحیت کرده است و همچنان منتظر تایید صلاحیت کسانی است که در مرحله اول هیات‌های اجرایی آنها را تایید صلاحیت نکرد.

این فعال سیاسی اعلام کرد که بعد از اعلام نتایج نهایی تایید صلاحیت‌ها، استان به استان بررسی می کنیم تا داوطلبان تایید صلاحیت شده را برای تبلیغات انتخاباتی آماده کنیم.

طاهرنژاد در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از اعضای حزب کارگزاران در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند، گفت: حدود ۹۰ نفر از اعضای حزب در سراسر کشور توسط هیات‌های اجرایی تایید صلاحیت شده اند.

وی در پایان درباره امکان همکاری حزب کارگزاران در انتخابات مجلس با شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تصریح کرد: تلاش ما این است که در قالب شورای عالی سیاستگذاری، لیست واحدی را برای انتخابات ارائه کنیم.

فراکسیون امید کارنامه عملکرد اعضای خود را منتشر می‌کند

فاطمه سعیدی، سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، درباره تدوین کارنامه  عملکرد اعضای این فراکسیون در مجلس دهم‌،به تسنیم گفت: این گزارش عملکرد تدوین شده و تا یک هفته آینده منتشر می‌شود.

وی درباره جزئیات این کارنامه، افزود: طرح‌ها و پیشنهاداتی که اعضای فراکسیون داشته‌اند، رای‌های که به طرح‌ها و لوایح داده‌اند و همچنین رای‌های که به سئوالات و استیضاح‌ وزرا داده شده در این گزارش عملکرد گنجانده شده و معدلی برای اعضای فراکسیون درنظر گرفته شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: برای تک‌تک اعضا کارنامه‌ای جداگانه آماده شده و به خودشان نیز کارنامه داده شده بود تا نظراتشان را درباره آن اعلام کنند. قرار بر این است تا یک نسخه از این کارنامه را به شورای سیاست‌گذاری ارائه کنیم تا در زمان بسته شدن لیست انتخاباتی برای ۲ اسفند ماه از این کارنامه استفاده شود.

   

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1334987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =