به زودی لایحه حمایت از محیط‌بانان تصویب نهایی می‌شود

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: ایرادات شورای نگهبان بر لایحه حمایت از محیط بانان توسط هیأت دولت رفع شده و امیدواریم به زودی شاهد تصویب نهایی این لایحه باشیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، جمشید محبت خانی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم، یاد و خاطره ۱۴۰ شهید محیط بان را گرامی داشت و گفت: ایثار و ازخودگذشتگی محیط بانان در دفاع از محیط زیست، به دلیل عشق و علاقه آنها به طبیعت و مخلوقات الهی است.

وی با اشاره به کمبود شدید نیروی محیط بان در کشورمان، خاطرنشان کرد: محیط بانان، پاسدار امانت ها و نعمت های الهی بوده و امروز برای گذر از بحران ها و چالش های زیست محیطی که با آن مواجه هستیم، باید شعار «۸۰ میلیون محیط بان» را بسیار جدی بگیریم.

مشاور رئیس سازمان محیط زیست در امور انتظامی خاطرنشان کرد: متأسفانه انسان ها برای دستیابی به پیشرفت و توسعه، طبیعت و محیط زیست را به شدت تخریب کرده اند، اما این چیزی جز خودزنی نیست و روز به روز شاهد گسترش بیماری ها و بلایای طبیعی در سطح جهان هستیم.

وی حفظ و حراست از محیط زیست را شرط حیات و بقاء انسان دانست و گفت: امروز همه مردم و مسؤولان باید برای حفاظت از محیط زیست همکاری و مشارکت داشته باشند و در این مسیر باید اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و فرهنگسازی زیست محیطی را با استفاده از ظرفیت های گوناگون پیگیری کنیم.

محبت خانی برخی برنامه ها و اقدامات در راستای حمایت قضائی و بیمه ای از محیط بانان و بهبود وضعیت معیشتی آنها را مورد توجه قرار داد و گفت: تقویت ناوگان موتوری یگان حفاظت، صدور بیمه تکمیلی محیط بانان، پیگیری تصویب لایحه حمایت از محیط بانان و تشکیل کمیسیون تحول محیط بانی در سازمان محیط زیست از جمله این اقدامات است.


 ۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1335120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =