پاسخ‌های کدخدایی به شبکه فرانس ۲۴ درباره اعتراضات آبان و قطع اینترنت/ نیروهای امنیتی وظیفه داشتند با اقدامات خرابکارانه مقابله کنند

ایرنا نوشت: سخنگوی شورای نگهبان روز چهارشنبه گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه با توجه کامل به اعتراضات مسالمت آمیز گوش فرا داده است و مقامات باید به مطالبات به حق مردم پاسخ دهند.  

عباس کدخدایی در مصاحبه اختصاصی با شبکه فرانس ۲۴ گفت: نیروهای امنیتی وظیفه داشتند در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه در برابر اقدامات خرابکارانه و حمله به مراکز دولتی مقابله کنند.  

وی تأکید کرد: باید همیشه میان کسانی که به طور مشروع درباره مسائل مربوط به معیشت و اقتصاد از جمله مواردی مانند فرانسه و عراق دست به اعتراض می‌زنند تا افرادی که به طور غیرقانونی دست به تجمعات خیابانی می‌زنند، تمایز قائل شد.  

سخنگوی شورای نگهبان افزود: به طور طبیعی وقتی اعتراضات به خشونت کشیده می‌شود و حمله به مراکز دولتی و تخریب اموال مردم صورت می‌گیرد، وظیفه نیروهای امنیتی و پلیس وارد شدن به صحنه است و طبیعتاً در طول این عملیات‌ها ممکن است که حوادثی رخ دهد.  

کدخدایی تصریح کرد: ما باید بتوانیم کسانی را که برای معیشت خود دست به اعتراض می‌زنند را با کسانی که مرتکب اقدامات تروریستی و خرابکاری شده‌اند را تفکیک کنیم.

به گفته سخنگوی شورای نگهبان، ما باید به افرادی که برای معیشت خود دست به اعتراض می‌زنند احترام گذاشته و به نگرانی‌های آن‌ها گوش فرا دهیم و ببینیم مشکلات آن‌ها چیست؟  

کدخدایی افزود: کسانی که از بیرون شاهد حوادث داخل ایران هستند همیشه نمی‌توانند به طور دقیق برداشت صحیح از حوادث داشته باشند.  

وی با انتقاد از تحلیل‌های نادرست رسانه‌های غربی در زمان اعتراضات آبان ماه گفت: متأسفانه تحلیل‌هایی که در خارج از ایران انجام می‌شود، همیشه نادرست بوده است.   

کدخدایی همچنین در مورد دلیل بسته شدن دسترسی مردم به اینترنت در زمان اعتراضات افزود: اگر یک جاده یا آزادراه وجود داشته باشد و تروریست‌ها بیایند از طریق آن دست به عملیات خرابکارانه بزنند شما اولین کاری که در مورد این آزادراه انجام می‌دهید، چیست؟ بدون شک آن را می‌بندید. 

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1335251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =