رانندگان احتیاط کنند؛ جاده‌ها لغزنده است

صداوسیما نوشت: بارش برف و مه غلیظ و لغزندگی جاده‌ها پدیده غالب در تمامی محورهای استان کردستان است و رانندگان باید جانب احتیاط را رعایت کنند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با اعلام این خبر گفت: بارش برف و کاهش دید بدلیل مه غلیظ، پدیده غالب در بیشتر جاده‌های برون شهری استان بویژه گردنه‌ها، مناطق مرتفع و کوهستانی است.
دانش زندی با بیان اینکه بارش‌ها در استان از شب گذشته شروع شده است، افزود: بارش‌ها در محدوده جنوب و جنوب غرب بیشتر و تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
زندی گفت: این بارندگی‌ها در محورهای مریوان - سقز حدفاصل گردنه توت سرخان و محدوده گردنه کانی کون، سنندج - کامیاران گردنه مروارید و سرچی، سروآباد - اورامان محدوده گردنه ژالانه به صورت برف است و تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
زندی افزود: در محورهای سنندج - دهگلان - قروه، سنندج – مریوان، محور دیواندره – بیجار و سقز - بانه بارش خفیف گزارش شده است.
وی گفت: محورهای کامیارن- سروآباد بارش برف شدید و در محور سنندج – کامیاران محدوده گردنه مروارید بارش برف شدید گزارش شده و تردد ب زنجیر چرخ امکان پذیر است.
وی افزود: گردنه تته تا اطلاع ثانوی مسدود است و در گردنه ژالانه نیز بارش شدید برف و کولاک گزارش شده است.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با اشاره به اینکه بخاطر بارش‌ها تمام این محورها لغزنده است، گفت: راهداران اکنون در محورها مستقر و مشغول برف روبی، نمک پاشی و امداد رسانی به مسافران هستند.
طرح زمستانی راهداری از ۲۰ آبان در سراسر کشور شروع شد، اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی حدود یک ماه زودتر از موعد آغاز شده است.
راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهند.
۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1335435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =