مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: تجمع کارگران هپکو در اعتراض به دو ماه دستمزد معوق انجام شد

ایلنا نوشت: آبایی هزاوه با تایید تجمع کارگران هپکو گفت: دغدغه اصلی تعیین تکلیف سهامدار این مجموعه است.

 روز گذشته (چهارم دی ماه) کارگران هپکو اراک دست از کار کشیدند و دست به تجمع اعتراضی زدند؛ این کارگران می‌گویند دو ماه حقوق نگرفته‌ایم و سهامدار مجموعه هنوز تعیین تکلیف نشده است.

محمدتقی آبایی هزاوه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در ارتباط با تجمع این کارگران گفت: کارگران هپکو حقوق آبان و آذر را هنوز نگرفته‌اند؛ البته در شرکت‌های بزرگ مرسوم است که معمولاً حقوق‌ها را با یک ماه تاخیر می‌پردازند ولی کارگران هپکو در مجموع دو ماه حقوق نگرفته‌اند و به همین دلیل، روز گذشته، تجمعی در حدود صد نفر برگزار کردند.

وی در ارتباط با خواسته‌های اصلی کارگران گفت: بحث حقوق معوق مطرح است اما کارگران بیشتر از هر چیز دیگر، دغدغه تعیین تکلیف سهامدار را دارند؛ با توجه به اینکه سازمان خصوصی‌سازی مقرر بوده تعیین تکلیف سهامدار را زودتر مشخص کند و هنوز این اتفاق نیفتاده، کارگران نگران شده‌اند و دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

به گفته‌ی آبایی، کارگران هپکو، دغدغه امنیت شغلی دارند؛ گرچه بحث دستمزد معوق نیز مطرح است.

او در ارتباط با اقدامات انجام شده برای خروج هپکو از بلاتکلیفی گفت: همه مسئولان پیگیر موضوع هپکو هستند؛ مساله هپکو حتی در حد رئیس جمهور موضوع مطرح شده؛ این موضوع در سطح رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس نیز طرح شده و در واقع سران سه قوا، پیگیر حل مشکلات هپکو هستند. دیروز هم جلسه‌ای در  استانداری مرکزی با حضور استاندار و دستگاه‌های مرتبط داشتیم که بحث پیگیری مصوبات و رفع بلاتکلیفی هپکو در آن مطرح شد.  

به گفته‌ی مدیرکل اداره کار استان مرکزی، در هپکو، دغدغه بیشتر از هر چیز دیگر، تعیین تکلیف سهامدار است و سازمان خصوصی‌سازی باید هرچه زودتر تکلیف سهامدار این مجموعه‌ی بزرگ صنعتی را مشخص کند.

او در پاسخ به این سوال که آیا امیدوار هستید که تعیین تکلیف سهامدار هپکو به زودی انجام شود؛ می‌گوید: بحث امیدواری نیست؛ این اتفاق باید «قطعاً» بیفتد؛ الان هپکو تقریبا بلاتکلیف است و این وضعیت نباید تداوم داشته باشد.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1335513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =