انتقاد موحدی کرمانی و پورمحمدی از روشن نبودن سازوکار داوری جامعه روحانیت در شورای ائتلاف

ایسنا نوشت: دبیرعالی جامعه روحانیت در دهمین نشست مشترک تشکل‌های اصولگرا با جامعه روحانیت تاکید کرد: ما در شورای ائتلاف نقش همراهی و هدایت داشتیم و قرار شد موضوع داوری جامعه روحانیت مطرح باشد تا در صورت بروز اختلاف یا سوءبرداشت نقش ما شفاف بماند.

حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت در دهمین نشست مشترک این تشکل سیاسی اصولگرا با احزاب و تشکل‌های همسو، ضمن تقدیر از تلاش‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، گفت: این فعالیت‌ها و زحمات توانسته است در ساحت سیاسی جریان ارزشی وفاق و همدلی در پی داشته باشد و رسیدن به فهرست واحد را تا حد زیادی تسهیل کرده است.

وی با اشاره به اینکه جامعه روحانیت تمام تلاش خود را برای حصول وفاق و ارائه فهرست مشترک در نیروهای اصولگرا انجام می‌دهد، افزود: ما در شورای ائتلاف نقش همراهی و هدایت داشتیم که قرار شد موضوع داوری جامعه روحانیت مطرح باشد، بر این اساس انتظار این بوده که مکانیسم داوری در شورای ائتلاف در صورت بروز اختلاف یا سوءبرداشت، روشن و صریح بیان شود.

در بخش دیگری از این نشست آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز انتخابات امسال را مقطعی بسیار مهم دانست و گفت: در باب بار سنگین انتخابات که بر دوش همه ماست از ما مواخذه خواهد شد که شما برای برگزاری و توفیق آن چه کردید؛ بنابراین همه شما عزیزان باید نسبت به این مقطع، احساس وظیفه شرعی و قانونی کنید.

وی با بیان اینکه سرنوشت داوری جامعه روحانیت در سازوکار شورای ائتلاف و عملکرد آن، روشن و شفاف نیست تصریح کرد: اگر بر فرض، اختلاف‌نظر در هر مرحله‌ای بروز کرد نقش و چگونگی داوری جامعه روحانیت نباید مبهم باشد، بنابراین نقش داوری را روشن و بدون تعارف و کلی‌گویی بیان کنید.

در پایان این نشست پس از طرح دیدگاه‌ها و نظرات از سوی نمایندگان تشکل‌ها و احزاب حاضر در جلسه تصمیم بر این شد که احزاب و گروه‌ها لیست‌های پیشنهادی خود را به ائتلاف ارائه نمایند و جامعه روحانیت با نظارت بر اجرای صحیح فرایند رسیدن به فهرست واحد، بر نتیجه و خروجی آن در تهران و استان ها نظارت و داوری لازم را اعمال کند و نیز بر اینکه داوری باید مطلق و فصل الخطاب باشد و در صورت بروز هر اختلافی مرجع تمام کننده، جامعه روحانیت در نظر گرفته شود، تاکید شد.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1335553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =