مدیرکل اوقاف سمنان:امامزادگان استان به‌وسیله هیئت‌امنای مردمی اداره می‌شوند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه مأمن و پناهگاه مردم هستند و مردمی و به‌وسیله هیئت‌امنای منتخب از معتمدین مردم اداره می‌شوند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی در همایش توجیهی آموزشی هیئت‌امنای بقاع متبرکه و خادمین بقاع متبرکه و اماکن مذهبی استان سمنان به میزبانی آستان مقدس امامزاده علی ابن جعفر(ع) سمنان اظهار کرد: آستان مقدس امامزادگان و اماکن متبرکه مورد رجوع مردم مؤمن و خداجوی ایران اسلامی و استان سمنان هستند و فراهم آوردن فضای مناسب جهت میزبانی از زائران و مراجعان به این اماکن اقدامی لازم و پسندیده است.

وی افزود: در راستای حضور بهتر مردم در اداره این اماکن و بر اساس یکی از مهم‌ترین سیاست‌های سازمانی که مردمی اداره کردن این اماکن است، نسبت به تعیین هیئت‌امنا برای این اماکن اقدام شده است.

خدمت به آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه و اماکن مذهبی توفیق بزرگی است که خداوند نصیب ما کرده است و باید به‌واسطه این توفیق بزرگ خدا را شاکر باشیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های اعضای هیئت‌امنا و خادمین بقاع متبرکه در جهت خدمت‌رسانی بهتر به زائران افزود: تمام قدم‌هایی که در جهت خدمت‌رسانی به زائران خاندان اهل‌بیت برمی‌دارید ذخیره آخرت شما خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: به‌منظور ارائه خدمات بهتر به زائران و مراجعین به بقاع متبرکه لازم است نسبت به تأمین فضاهای مناسب اقدام گردد.

وی خاطرنشان کرد: به‌منظور جلوگیری از اقدامات سلیقه‌ای لازم است فعالیت‌های عمرانی بر اساس طرح جامع تهیه‌شده باشد تا از حیف‌ومیل منابع مالی این اماکن جلوگیری شود.

46

کد خبر 1335602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =