سیاست تعرفه ای ترامپ نتیجه عکس داده است

تسنیم به نقل از مارکت واچ نوشت: تحقیقات فدرال رزرو نشان می دهد استراتژی دونالد ترامپ برای استفاده از عوارض واردات در جهت حفاظت و تقویت تولید کنندگان آمریکا نتیجه عکس داده و باعث از دست رفتن مشاغل و افزایش قیمت ها شده است.

، تحقیقات فدرال رزرو نشان می دهد استراتژی دونالد ترامپ برای استفاده از عوارض واردات در جهت حفاظت و تقویت تولید کنندگان آمریکا نتیجه عکس داده و باعث از دست رفتن مشاغل و افزایش قیمت ها شده است.

 آرون فلائن و جاستین پیرس، اقتصاددان های فدرال رزرو میگویند:« ما دریافتیم که عوارض ۲۰۱۸ با کاهش نسبی اشتغال در بخش تولید و افزایش نسبی قیمت برای تولید کنندگان همراه بوده است».

 طبق این تحقیقات در حالی که این عوارض رقابت برای برخی صنایع در بازار داخلی آمریکا را کاهش داده، ولی تاثیرات افزایش هزینه مواد اولیه و عوارض تلافی‌جویانه بسیار بیشتر بوده است.

 این تحقیقات نشان می دهد:« در حالیکه تاثیرات بلند مدت این عوارض نسبت به آنچه ما در اینجا تخمین می‌زنیم متفاوت است، نتایج نشان می‌دهد این عوارض باعث افزایش فعالیت در بخش تولید آمریکا نشده است».

ده صنعت تولیدی برتری که از عوارض تلافی‌جویانه خارجی ضربه خورده اند عبارتند از: رسانه های مغناطیسی و نوری، محصولات چرمی، ورقه های آلومینیوم، آهن و فولاد، وسایل نقلیه موتوری، لوازم خانگی، کارخانه های چوب بری، تجهیزات صوتی و تصویری، آفت کش ها و تجهیزات کامپیوتری.

 ده صنعت برتری که به خاطر افزایش قیمت ضربه خورده اند عبارتند از: ورقه های آلومینیوم، محصولات فولادی، دیگ های بخار، آهنگری، محصولات اولیه آلومینیومی، ذوب ثانویه آلومینیوم، فلزات وابسته به معماری، تجهیزات حمل و نقل، ماشین آلات  چند منظوره و لوازم خانگی.

این محققان تاثیراتی را که بی ثباتی ناشی از سیاست تجارت بین الملل آمریکا بر اطمینان از تجارت گذاشته، بررسی نکرده اند. بسیاری از اقتصاددانان ها تردید نسبت به سیاست آینده دولت را اصلی ترین عامل کاهش سرمایه گذاری تجاری در سال جاری میلادی می دانند.

 در حالی که فدرال رزرو شرکت هایی را که تحت تاثیر جنگ تجاری ۱۸ ماهه چین و آمریکا قرار گرفته‌اند مشخص نکرده، ولی به نظر می رسد تولیدکنندگان نیمه رسانه ها و وسایل الکترونیکی که برای فروش به چین متکی هستند، مخصوصاً در این جنگ آسیب دیده باشند. شرکتهایی مثل NVIDIA، میکرون تکنولوژی و اینتل.

 شرکت اپل تا حالا توانسته از عوارض بر گوشی های مونتاژ چین خود دوری کند.

 در حالی که مصرف‌کنندگان چینی اغلب خودروهای ساخت داخل را می خرند ،ولی تولیدکنندگان آمریکایی مثل تسلا هم در خطر هستند. این سازنده خودروهای برقی پس از وضع دور جدید عوارض قیمت خودروهای مدل S و مدل X خود را ۲۰۰۰۰ دلار افزایش داد ولی بعد این قیمت را پایین آورد.

۲۲۳۲۲۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1335985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =