انعقاد تفاهم نامه فی ما بین اداره کل آموزش و پرورش و پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری

مدیر کل اموزش و پرورش استان از انعقاد تفاهم نامه فی مابین اداره کل آموزش و پرورش و پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری در راستای ارتقای توان علمی ، فناوری و تحقیقاتی دانش آموزان استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری  به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش استان ، فرحناز قائد امینی  افزود: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و پیرو منویات مقام معظم رهبری در خصوص تکمیل چرخه علم تا ثروت  و در جهت فراهم نمودن شرایط لازم برای حمایت از ایده های فناورانه و پژوهش محور دانش آموزان، تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل آموزش و پرورش و پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری منعقد گردید.

وی گفت: این تفاهم نامه در جهت گسترش همکاری در زمینه فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناوری ، استفاده بهینه از فضا، امکانات پژوهشی، آزمایشگاهی،کارگاهی و توانائی های اداره کل آموزش و پرورش و پارک علم و فناوریاستان در راستای استمرار ارتباط سازمان یافته بین این دو مجموعه منعقد گردید.

قائد امینی افزود: برطرف نمودن نیازهای علمی و اجرایی و گسترش فعالیت های دانش بنیان و اقتصاد محور با استفاده از دانش و توان علمی دانش آموزان و استعدادیابی و جهت دهی دانش آموزان نخبه در مسیر علمی و تخصصی، مهمترین هدف پیش روی این تفاهم نامه است.

وی از ایجاد کانون های شکوفایی خلاقیت در پژوهش سراهای دانش آموزی استان با همکاری پارک علم و فناوری خبر داد و اظهار امیدواری کرد: این اقدام بتواند زمینه استعدادیابی و رشد و پرورش دانش آموزان مستعد و خلاق را در جهت پژوهش های فناورانه فراهم نماید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزاری نشست های تخصصی با معلمان و مدیران، تبادل تجربیات و اطلاعات، انجام بازدید های متقابل علمی و آموزشی و اجرای دوره های آموزشی فناوری و کارآفرینی مشترک را از اهم مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد.

در حاشیه این مراسم مدیر کل آموزش و پرورش استان از شرکت های دانش محور مرکز رشد پارک علم و فناوری استان بازدید کرد.

46

کد خبر 1336047

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =