روایت باهنر از دیدارش با میرحسین موسوی/به او گفتم کمک می‌کنم صداوسیما کرسی برای شما در نظر بگیرد/سال ۹۶ قرار بود حصر کمرنگ شود اما...

فارس نوشت:دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین گفت: این دوره از انتخابات، فضا برای جریان اصول‌گرایی فراهم است.

محمدرضا باهنر دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین شامگاه امروز در نشست ماهیانه تشکل متبوع خود با اشاره به در پیش بودن سالروز حماسه ۹ دی اظهار داشت: بیش از ده سال از این داستان ها می گذرد و در بین ساده‌اندیشان اینگونه مطرح می‌شود که یک داستانی بوده و گذشته و تمام شده است اما باید روی نه دی کار کرد و مانور داده شود.

وی با اشاره به سال انتخابات سال ۸۸ اظهار داشت: اطرافیان یکی از نامزدها به او گفتند که برنده انتخابات شده است و او هم دچار جهل شد و پیش از اعلام رسمی از طریق رسانه‌های انتخاباتی خود را برنده اعلام کرد.

وی با بیان اینکه سران فتنه ۶۰ نفر نیستند و من سران فتنه را دو نفر بیشتر نمیدانم، گفت: سران فتنه کلید واژه تقلب را از لحظه پیروزی رئیس جمهوری منتخب انتخاب و روی آن کار کردند.

باهنر ضمن اشاره به دیدار خود با میرحسین موسوی بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ گفت: موسوی گلایه می‌کرد که رئیس و اعضای ستاد را گرفته‌اند! با توجه به سابقه‌ای که از مهندس موسوی و خدماتشان خوبشان در دوران دفاع مقدس می‌شناختم، به ایشان گفتم شما از بعد از سال ۶۷ به بعد به مدت ۲۰ سال از عالم سیاست دور بوده‌اید و اکنون ۱۳ میلیون رای آورده‌است و اگر مدبرانه کار کنید می‌توانید دور بعد رئیس جمهور بشوید و حتی اپوزیسیون دولت و مجلس بشوید من هم کمک می‌کنم که صدا و سیما کرسی برای شما در نظر بگیرد و حرفتان را بزنید. به او گفتم همه اینها به شرطی است که اپوزیسیون دولت و مجلس باشید اگر اپوزیسیون نظام بشوید و اسلامیت و جمهوریت نظام را زیر سوال ببرید ممکن نیست؛ اگر اپوزیسیون نظام بشوید نظام‌ کوتاه نمی‌آید و در بهترین حالت به سرنوشت نهضت آزادی دچار می شوید.

وی با بیان اینکه به موسوی گفتیم اگر انتخابات دوباره برگزار شود و شما رای نیاوردید چه؟ گفت دوباره باید برگزار شود، اظهار داشت: هرچه راه پیش پای موسوی گذاشتیم قبول نکرد و حتی پیشنهاد دادیم که ۱۰ درصد آرا را بررسی کنیم، اما او گفت باید انتخابات دوباره برگزار شود و من هم برنده آن باشم؛ او گفت من شورای نگهبان و داوری انتخابات را قبول ندارم که به او گفتم این موضوع را باید پیش از انتخابات اعلام می کردید؛ بیانیه های ایشان وجود دارد و تنها و تنها بر روی ابطال انتخابات تاکید دارد.

وی با اشاره به حضور طرفداران جنبش سبز در آشوب‌های پس از انتخابات۸۸  گفت: شعار آنها «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» یعنی شعاری در تقابل با آرمان‌های امام و انقلاب بود.

باهنر افزود: روز ۱۳ آبان می گفتند که فقط نگویم مرگ بر آمریکا بلکه روسیه و چین و سایر مستکبرین، می‌خواستند تمرکز زدایی کنند از شعار مرگ بر آمریکا، در حالی که ۱۳ آبان نذر آمریکا و روز قدس روز مرگ بر اسرائیل است.

باهنر با اشاره به اهمیت شعار مرگ بر اسرائیل تاکید کرد: اگر مرگ بر اسرائیل کمرنگ شوند آرمان‌های انقلاب و خون شهدا کمرنگ می‌شود.

وی با بیان این که حصر خانگی زمانی مطرح شد که سران فتنه اعلام کردند که می خواهند  روز ۲۶ بهمن ماه به جای روز ۲۲ بهمن به خیابان ها بیایند  تصریح کرد: سال ۹۶ بحث کمرنگ شدن حصر مطرح بود اما بعد از اینکه گفته شد می‌توانند با گاهی با خبرنگاران دیدار کنند و به مسافرت های مذهبی بروند به یکباره کروبی با بیانیه‌ای، همه اندیشه های امام را زیر سوال برد.

وی افزود: عده‌ای کاسب حصر هستند و اجازه نمیدهند که فضا به خوبی پیش برود. هر وقت حصر می‌خواهد کمرنگ شوند عده‌ای پوست خربزه زیر پای موسوی و کروبی می اندازند و آنها بر اثر نمی‌دانم اثر لجاجت، جهالت رفتاری می‌کنند که مانع رفع حصر می‌شوند.

وی ضمن اشاره به انتخابات و شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: شکل گیری این شورای به زمان تولیت آقای رئیسی باز می‌گردد که در این جلساتی با نیروهای موثر برگزار می‌شد گفتند که باید این ۱۶ میلیون رای ریاست جمهوری حفظ شوند.

وی ادامه داد: بعد از اینکه ایشان به ریاست قوه قضاییه شدند پیشنهاد ما این بود که از مسائل سیاسی و حزبی کنار بکشند و قرار شد آقای حداد جای او ادامه دهند. از چهره‌ای سیاسی و سرمایه‌های اجتماعی از جمله مدافعان حرم و فعالان اجتماعی در جلسات شورا دعوت شد و مرا هم دعوت می‌کردند.

وی افزود: ضمن اینکه در این دوره فضا برای جریان اصول‌گرایی فراهم است اما احتمال اینکه خدای ناکرده یک اشتباه تاکتیکی و استراتژیک داشته باشند و باعث شود به خودمان ببازیم زیاد است.

وی با اشاره به حوزه های انتخابیه گفت: مردم حماسه آفریدند و ۱۶ هزار نفر ثبت نام کردند که در برخی از حوزه ها به ازای هر کرسی ۳۰ نفر و در تهران ۷۰ نفر ثبت نام کرده است.

باهنر با بیان اینکه دلم به این روشن است که در نهایت جریان انقلابی به یک لیست واحد برسند اظهار داشت: در استان‌ها و شهرهای بزرگ کار روی غلتک افتاده در شهرهایی چون اصفهان و مشهد و شیراز مسیر خوبی در راستای وحدت دنبال می شود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: ممکن است نسبت به برخی رفتارهای شورای ائتلاف انتقادی باشد ولی هیچگاه قرار نیست که کسی مقابل شورای ائتلاف قرار گیرد و باید کمک و حمایت کنیم که به یک لیست جامع و کامل برسد.

وی به برخی اظهارنظرها در خصوص لزوم استعفای رئیس جمهور واکنش نشان داده و تصریح کرد: این حرکت ها از جنس فرار به جلو است چه بخواهند و چه نخواهند مجموعه عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم برعهده اصلاح‌طلبان است چون در سال ۹۲ و ۹۶ آقای روحانی با حمایت اصلاح طلبان رای آورد.

باهنر با بیان اینکه مجموعه افکار عمومی در خصوص عملکرد دولت به یک تحلیل رسیده و اصلاح‌طلبان می‌خواهند خود را از این عملکرد به نوعی مبرا کنند بیان داشت: از سوی دیگر نیز همواره مشی مقام معظم رهبری این بود که از دولت های مستقر حمایت کند. این که عدم کفایت سیاسی را مطرح کنیم و دولت را از اکثریت بیندازیم باید بدانیم که کی این دولت به تنمان مالیده شده و دولت کنونی تا ۱۴۰۰ هست و باید هم باشد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه مجلس آینده کار بسیار زیادی دارد گفت: اول اینکه باید دولت را هل دهد و خواهش و تمنا کند که دولت به وظایف خود عمل کند چون تا روز آخر که دولت، دولت است باید به وظایف خود عمل کند و نباید خستگی و دلمردگی در دولت ایجاد شود و باید تا آخرین روز قانونی خود فعال باشد و ترک کار مجرمانه است.

2727

کد خبر 1336187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =