جزئیات دیدار آیت‌الله مکارم شیزاری و آیت‌الله جوادی آملی با خانواده شیخ زکزاکی

آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله جوادی آملی با خانواده شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه دیدار کردند.

به گزارش خبرآنلاین، آیت ‌الله ناصر مکارم ‌شیرازی امروز ۸ دی ماه در اعضای خانواده شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه گفت: شیخ ابراهیم زکزاکی شخصیتی قهرمان و مبارز است که ۶ فرزند خود را تقدیم اسلام کرده است.

وی افزود: متاسفانه ایشان امروزه با شرایط بسیار اسفناکی در حبس به سر می برد. متاسفانه با اینکه دیگر ظلمی نیست که در حق شیخ و خانواده‌اش نکرده باشند، ولی سازمان های بین المللی بازهم در این خصوص بی تفاوت بوده اند. این سکوت خفت بار مدعیان حقوق بشر و سران کشورهای اسلامی در قبال این ظلم آشکار پذیرفتنی نیست.

وی با محکوم کردن این جنایت در حق شیخ زکزاکی و خانواده ایشان بیان کرد: امیدواریم که شخصیت‌ها و متفکران جهان اسلام به تحرک بیشتر در این خصوص برسند. اندیشمندان جهان اسلام باید نسبت به این جنایات اعتراض کنند.

بنابر آنچه ایسنا نوشت: آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: نقش شیخ زکزاکی در گرایش مردم نیجریه به سمت اسلام و مکتب اهل بیت(ع) غیر قابل انکار و قابل تقدیر است. همچنین فداکاری ایشان و همچنین جنایات و ظلم‌هایی که در حق وی شده در تاریخ اسلام کم سابقه است.

وی شیخ زکزاکی را در حقیقت شهید زنده جهان اسلام دانست و گفت: امیدواریم صدای شخصیت‌ها به گوش رهبران نیجریه برسد و آنها موافقت کنند که شیخ زکزاکی به یکی از کشور اسلامی منتقل و روند درمان او پیگیری شود. ایشان علیه حکومت نیجریه قیام و حرکتی نکرده است، گناه او این است که نفوذ مردمی زیادی دارد و مردم ایشان را دوست دارند.

حمل این همه مصایب و سختی از سوی شیخ زکزاکی، عنایت الهی است

همچنین بنابر گزارش ایسنا، آیت‌الله جوادی آملی امروز ۸ دی ماه در دیدار دختران شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه با ایشان در موسسه اسرا فعالیت های شیخ زکزاکی را کاری عظیم و ماندنی دانست و گفت: کارهای او عظیم و ماندگار بود خدا در این مسیر یار و مددکار او خواهد بود.

وی افزود: شهادت ۶ فرزند، جراحات متعدد جسمی و اسارت زندان را ازجمله فداکاری‌های شیخ زکزاکی درراه اسلام دانست. بعد از هر سختی و دشواری، آسودگی و آسانی است و این وعده به‌حق پروردگار است. ۶ فرزند شهید شیخ زکزاکی اکنون میهمان الهی‌اند و به درگاه حق آگاهانه واصل‌شده‌اند. شهدا نزد خداوند جایگاه عظیمی دارند و ایشان هم پدر ۶ شهید است که نمایانگر توفیقات او است.

وی گفت: برای بهبودی حال جسمانی و آزادی هرچه سریع تر از اسارت و زندان به درگاه خداوند دعا می کنیم و باور داریم که خداوند فرمود اگر هرقدر مشکل در دنیا باشد، من دو برابر آسانی می‌فرستم تا آن را قابل‌ تحمل کنم، ما دو نوع یسر و یک نوع عسر داریم، یعنی هر جا سختی هست، دو برابر آن نیز آسانی وجود دارد.  ایشان رنج ها و سختی های بسیاری متحمل شده است و با ۶ شهید و یک چشم و تحمل رنج و زندان قطعا با عنایت خداوند قابل تحمل شده است.

۲۱۷۲۱۶

کد خبر 1336597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =