از رتیل و آفتاب‌پرست تا مار ۵۰ میلیونی برای نگهداری در خانه

شاید در سال‌های گذشته تنها خزنده‌ای که مردم به فکر نگهداری از آن می‌افتادند، لاک پشت بود. اما این روزها نگهداری از ایگوانا و انواع خزندگان مشابه و مار و حتی رتیل در خانه متداول شده است. حیواناتی که نگهداری آنها به دلیل نوع غذایی که می‌خورند و شرایط خاص نگهداری شان، بسیار از سایر حیوانات سخت‌تر است.

به گزارش خبرآنلاین، یکی از صاحبان مراکز خرید و فروش خزندگان که مایل به ذکر نامش نبود، در گفت‌وگو با خبرآنلاین در پاسخ به استقبال مردم از خزندگان به عنوان حیوان خانگی می‌گوید: «مردم بیشتر از اینکه خرید کنند، تعجب می‌کنند.»

صحبت به قیمت که می‌رسد، فروشنده که چندان مایل به ارائه قیمت نیست، می‌گوید قیمتی ندارند! اما با اصرار اضافه می‌کند برای خرید این حیوانات باید از ۶۰۰ هزار تومان تا ۵۰ میلیون هزینه کرد و گرانترین خزنده، نوعی مار کمیاب است.

مار و ایگوانا و سایر این خزندگان را نمی‌توان در خانه رها کرد و باید برای آنها قفسی شبیه به آکواریوم که به آن تراریوم گفته می‌شود، تهیه کرد. گفتنی است که بعضی از خزندگان در محیط زندگی خود نیاز به رطوبت دارند و این رطوبت توسط همین تراریوم‌های دربسته تامین می‌شود. این تراریوم‌ها با توجه به سایز قیمت‌ گذاری می‌شوند و از ۳۰۰ هزار تومان به بالا قیمت دارند.

میزان رطوبت مورد نیاز برای انواع مارها یا ایگواناها متفاوت است و به این دلیل باید با نصب رطوبت سنج در این محفظه شیشه‌ای دائما میزان رطوبت صحیح را سنجید. به طور مثال مار پیتون توپی که قیمتی بین یک میلیون و پانصد تا سه میلیون دارد، به عنوان متداول‌ترین مار خانگی محسوب می‌شود، به ۶۰ تا ۸۰ درصد رطوبت نیاز دارد.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1336896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =