این سازمان ایرانی ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان خرج دارد

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: هزینه ماهانه این سازمان ۱۰ هزار میلیارد تومان است که ۸۵ درصد آن از محل وصول حق بیمه‌ها تامین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب در جلسه با روسای اتاق تعاون استانها در محل اتاق تعاون ایران افزود: ۱۴ میلیون نفر بیمه شده اصلی و یک میلیون و ۵۰۰ هزار کارفرما در سراسر کشور تحت پوشش داریم. در مجموع ۴۳ میلیون نفر در کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستد که بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را دربرمی‌گیرد.

وی اظهار داشت: تامین اجتماعی یکی از این سازمانهای بیمه‌گر اجتماعی در کشور است که یک نهاد عمومی و غیردولتی نیز محسوب می‌شود و باید درآمد و هزینه‌هایش را خود تامین‌کند.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به بودجه امسال ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان در بخش‌های مختلف هزینه کرده‌ایم که ۸۵ درصد آن از محل حق بیمه و مابقی از شرکت‌های وابسته تامین اجتماعی و بانک رفاه تامین شده است.

وی توضیح داد: برخی رانندگان در تعاونی‌ها از مشکلات بیمه‌ای خود سخن گفتند که باید بگویم براساس قانون ۱۳.۵ درصد حق بیمه توسط راننده و مابقی از محل هدفمندی یارانه‌ها تامین شود.

قریب در پاسخ به درخواست برخی اتحادیه‌ها برای مشاغل سخت و زیان‌آور گفت: از مهرماه ۱۳۸۰ تا پایان ۱۳۹۷ یک‌میلیون نفر بازنشسته داشتیم که ۴۰۰ هزار نفر از آنها جزو مشاغل سخت و زیان‌آور بودند و این بار مالی سنگینی بر دوش کارفرما و سازمان تامین اجتماعی داشت.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۸۰۰ هزار نفر کارگر ساختمانی در کشور فعال هستند که باید هفت درصد حق بیمه را خودشان پرداخت کنند و ۱۵ درصد باقی‌مانده توسط شهرداری پرداخت شود.

۲۲۳۲۳۱

کد خبر 1336956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =