راه‌اندازی سامانه املاک راه کار شناسایی خانه‌های خالی / مالیات بر خانه‌های خالی مشکل مسکن را حل خواهد کرد

خانه ملت نوشت: نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی باید با اعمال قوانین مالیاتی، از سوء استفاده برخی مالکان جلوگیری کند، این رویکرد موجب کاهش میزان تعداد خانه های خالی در کشور می شود.

ابوالفضل موسوی‌بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی خانه های خالی از سکنه، گفت: بر اساس آمارها در شرایط کنونی بیش از دو میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد که شناسایی دقیق و ساماندهی آن می تواند بخشی از التهابات بازار مسکن را کنترل کند.

تولید انبوه مسکن

راه اندازی سامانه املاک و مسکن راهکار شناسایی خانه های خالی در کشور

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از ابزارهای اساسی برای شناسایی خانه های خالی در کشور، راه اندازی سامانه املاک و مسکن است، خوشبختانه اخیرا وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که این سامانه تا پایان سال جاری طراحی و عملیاتی می شود و پس از آن به سازمان امور مالیاتی واگذار می شود.

واحدهای مسکونی را برای افزایش سود بیشتر تا زمان گرانی خالی نگه می دارند

وی تصریح کرد: کشور سالانه به حدود ۹۰۰ هزار تا یک میلیون مسکن جدید نیاز دارد، حال با ساماندهی خانه های خالی می توان بخشی از نیازهای عقب افتاده و نیازهای روز کشور به تأمین مسکن را برطرف کرد.

موسوی بیوکی گفت: در شرایط کنونی وجود خانه های خالی دلایل مختلفی دارد، برخی مالکان، واحدهای مسکونی را برای افزایش سود بیشتر تا زمان گرانی مسکن خالی نگه می دارد، همچنین برخی افراد، دارای واحد مسک.مسک.مس دوم هستند، یعنی آنکه در دو شهر مختلف، مسکن دارند.

وزارت راه جلوی سوء استفاده مالکان محتکر را بگیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی باید با اعمال قوانین مالیاتی، از سوءاستفاده برخی مالکان جلوگیری کند، این رویکرد موجب کاهش میزان تعداد خانه های خالی در کشور می شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی وضعیت خانه های خالی بسیار بحرانی شده، زیرا مسکن به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده است، از این رو دولت باید شرایطی را ایجاد کند که مسکن از یک کالای سرمایه ای به یک کالاهای مصرفی تبدیل شود.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1337548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =