مرخصی زایمان تا ۹ ماه اجرایی می‌شود؟

فارس نوشت: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت:‌ به دنبال آن هستیم که اجرای مرخصی زایمان از ۶ ما به ۹ ماه را اجرایی کنیم و مابه‌التفاوت آن را که از سوی دولت باید پرداخت می‌شد به عنوان بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی محاسبه شود.

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در مراسم جشن روز پرستار به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) اظهار داشت:‌ ۱۴ هزار نفر در بخش پرستاری سازمان تأمین اجتماعی در حال خدمت به بیش از ۴۲ میلیون نفر بیمه شده این سازمان در مراکز درمانی هستند.

وی ادامه داد: قطعاً پرستاران مسئولیت سنگینی برعهده دارند و نیاز است که مسئولین توجه ویژه‌ای به دغدغه‌های این افراد داشته باشند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: طرح جدیدی برای ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان داریم و براساس مقررات موجود نسبت به اجرای این طرح اقدام می‌کنیم.

سالاری افزود:‌در این طرح موضوع بودجه، بهره‌وری و ارتقای بیمارستان‌ها مدنظر قرار گرفته است و ما به هیچ‌وجه به دنبال خودگردانی بیمارستان‌ها نیستیم و از جامعه کارگری و کارفرمایی حق بیمه دریافت می‌کنیم تا خدمات درمانی بهتری به آنها ارائه دهیم.

وی ادامه داد: پرداخت ما به بیمارستان‌ها به جای اینکه مقطعی و نامنظم باشد قطعاً به صورت منظم پرداخت خواهد شد و براساس عملکرد مابقی پرداختی‌ها انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: ما به دنبال برون‌سپاری خدمات درمانی نیز هستیم و اگر بخش خصوصی خدماتی در حوزه درمان ارائه بدهد ما فضای آن را مهیا می‌کنیم و در قالب تفاهم‌نامه‌ای از این خدمات استفاده می‌کنیم.

سالاری با تأکید براینکه ما به هیچ وجه دنبال خودگردانی بیمارستان‌ها نیستیم، بیان داشت: در راستای ارائه خدمات هفت‌گانه که ارتقای هتلینگ هم در آن  دیده شده است به دنبال افزایش سطح ارائه خدمات به بیمه‌شدگان هستیم.

وی گفت: این طرح مستمراً پایش می‌شود و هرجا نیاز باشد نسبت به اصلاح آن براساس مصوبه‌ایی که از هیأت مدیره دریافت می‌کنیم اقدام خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: در حوزه درمان حساب اختصاصی ایجاد شده است و ۲۲۵۰ میلیارد تومان به این حساب واریز می‌شود تا خدمات درمانی را در حوزه مستقیم و غیر مستقیم به بیمه‌شدگان ارائه دهد.

سالاری گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به دنبال کاهش بدهی‌ به مراکز درمانی دانشگاهی هستیم و در هفته آینده در صورت اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان از سوی دولت به تأمین اجتماعی بدهی‌مان به مراکز درمانی وزارت بهداشت صفر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بدهی‌مان به مراکز درمانی غیر وزارت بهداشت هم ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ظرف ۲ ماه آینده امیدواریم آن را به صفر برسانیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت:‌ براساس مصوبه دولت مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه باید افزایش یابد و دولت باید مابه‌التفاوت این سه ماه را پرداخت کند و ما در حال بررسی این موضوع هستیم که تا هفته آینده این مشکل را حل کنیم و تأمین اجتماعی این سه ماه را از سوی دولت پرداخت کند و به عنوان بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی ذخیره شود.

سالاری گفت: با این اقدام ۲۰ درصد از شکایت‌های دعاوی از سازمان تأمین اجتماعی کاهش پیدا می‌کند و اگر بتوانیم موارد مشابه آن را هم تعیین و تکلیف نیم ۳۵درصد از شکایت‌های سازمان تأمین اجتماعی در دیوان عدالت اداری کاهش پیدا می‌کند.

۲۳۵۲۳۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1337617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =