معترضان از مقابل سفارت آمریکا در بغداد خارج شدند

ایرنا نوشت: به دنبال بیانیه بعد از ظهر امروز چهارشنبه الحشد الشعبی مبنی بر خروج معترضان از مقابل سفارت آمریکا در بغداد، خبرها حاکی است که این محل اکنون به طور کامل تخلیه شده است.

روند خروج معترضان که از بعد از ظهر امروز و به تدریج از خیابان اصلی مقابل ساختمان سفارت آمریکا آغاز شده بود امشب به طور کامل انجام شد.

در این میان ده‌ها خیمه که برای اقامت متحصنان از روز گذشته تا صبح امروز برپا شده بود نیز امشب به طور کامل از سوی معترضان جمع آوری شد.

پیش از این (روز سه شنبه) عادل عبدالمهدی نیز در پی حمله معترضان به سفارت آمریکا در بغداد، همگان را به متفرق شدن از مقابل این سفارتخانه فراخواند.

نخست وزیر عراق با صدور بیانیه‌ای گفت: حمله اخیر آمریکا به مواضع نظامی عراق در بالاترین سطح از سوی بغداد محکوم شده و دولت مجموعه اقدام های لازم را برای حفاظت از حاکمیت ملی و امنیت خود را اتخاذ کرده است.

وی با تاکید بر اینکه تامین امنیت سفارتخانه‌ها و اماکن دیپلماتیک بر عهده دولت عراق است از همه معترضان خواست فوری از مقابل سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد متفرق شوند.

عبدالمهدی همچنین تاکید کرد که تعرض به سفارتخانه و اماکن دیپلماتیک با برخورد جدی نیروهای امنیتی مواجه خواهد شد و قانون‌شکنان به اشد مجازات خواهند رسید.

در همین راستا وزیر امور خارجه عراق نیز در توئیتی امروز چهارشنبه خطاب به تظاهرکنندگان و معترضان به سیاست‌های مداخله‌گر آمریکا و جنایتی که واشنگتن در حق نیروهای الحشد الشعبی در منطقه «القائم» در غرب الانبار مرتکب شد نوشت: «پیام شما -معترضان- رسید.»

«محمدعلی حکیم»  گفته است: «عقب نشینی تحصن کنندگان از برابر سفارت آمریکا ضروری است.»

 الحشد الشعبی امروز با صدور بیانیه‌ای از معترضان خواست که به تجمع اعتراضی خود مقابل سفارت امریکا پایان دهند.

بسیج مردمی عراق در این بیانیه اعلام کرد که این تصمیم به درخواست فرمانده کل نیروهای مسلح عراق «عادل عبدالمهدی»  نخست وزیر اجرا شده است.

تجمع اعتراضی مردم عراق مقابل سفارت آمریکا به دنبال آن انجام شد که نیروهای آمریکایی یکشنبه شب با حمله به پایگاه‌های الحشد الشعبی در استان الانبار ده‌ها عضو این نیرو که تحت مدیریت فرمانده کل نیروهای مسلح عراق بودند را کشته یا زخمی کردند.

23231
کد خبر 1337704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =