۱ نفر
۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
بارندگی‌ها از فردا شروع می‌شوند

ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از شنبه خبر داد.

احمد ضیاییان  درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی هفته آینده، گفت: امروز هوای شهرهای تهران، اصفهان و اراک همراه با افزایش غلظت آلاینده‌هاست. البته از بعدازظهر امروز با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در شرق خوزستان، کهکیلویه‌وبویراحمد و شمال فارس، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در چهارمحال و بختیاری و شرق لرستان بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: همچنین در غرب سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین و زنجان نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد. در روز شنبه (۱۴ دی‌ماه) سامانه بارشی در کل کشور فعال می‌شود؛ به طوری که در چهارمحال و بختیاری، جنوب استان‌های فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد، جزایر واقع در مرکز خلیج فارس، شمال هرمزگان و غرب کرمان بارش‌ها شدت خواهد گرفت. همچنین بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر به صورت برف خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: در روز یکشنبه ۱۵ دی ماه نیز این سامانه در نیمه شرقی کشور فعال می‌شود. به طوری که در جنوب کرمان، جنوب شرق فارس، شمال سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش‌ها شدت خواهد یافت. همچنین در این روز وزش باد در دامنه‌های جنوبی البرز و کل نیمه شرقی کشور شدت داشته و خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین گفت: در روز دوشنبه ۱۶ دی‌ماه نیز در جنوب شرق، بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و به تدریج این سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد. برهمین اساس سه‌شنبه ۱۷ دی‌ماه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف بوده و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غلظت آلاینده‌ها افزایش یافته و سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود. البته به تدریج از بعد از ظهر این روز سامانه دیگری از شمال غرب وارد کشور می‌شود و بارش برف و باران در آذربایجان غربی و کردستان آغاز خواهد شد.

در روز چهارشنبه (۱۸ دی‌ماه) نیز گستره بارش‌ها کل نیمه غربی کشور را فرا خواهد گرفت. در این روز در دامنه‌های زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز بارش به صورت برف خواهد بود و در روز پنج‌شنبه ۱۹ دی‌ماه سامانه بارشی در کل کشور فعال خواهد بود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1338243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =