روایت صادق خرازی از ماموریت و هدف مهم سردار سلیمانی/مشاور رهبری: چه کسی با یک تار موی سردار سلیمانی برابری می‌کند؟

مهر نوشت:مشاور فرمانده کل قوا گفت: از پیامدهای حمله تروریستی آمریکا و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، انسجام جبهه مقاومت است.

سردار حسین دهقان در برنامه تیتر امشب شبکه خبر در مورد اقدام تروریستی آمریکا گفت: از پیامدهای حمله تروریستی آمریکا و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، انسجام جبهه مقاومت است. سردار سلیمانی کسی بود که توانست نفس خود را مهار و بر نفس خود غلبه کند و بیان و رفتار او منبعث از مکتب الهی بود تا جایی که می‌توان گفت او یکی از شاگردان تراز یک رهبر انقلاب بود.

وی تصریح کرد: جهاد بی بدیل، تواضع، صبر، دوراندیشی تفکر راهبردی، قدرت فرماندهی صحنه، توان تبدیل راهبرد به تاکتیک، نقش آفرینی در سطوح بلند دیپلماسی و طراحی راهبردی عملیاتی از خصوصیات وی بود. 

سردار دهقان افزود: توسعه عزت طلبی و آزادیخواهی و اتکا به خود مواردی بود که در میان اقشار مختلف آن را عینی سازی کرد و خودش در این باره نمونه بود.

وی گفت: سردار سلیمانی در حوزه فرماندهی ضمن مهربانی و حلمی که داشت، اما بسیار قاطع و تعیین کننده نیز بود و وی نماد تمام عیار سازندگی است و در تعالی بخشیدن ساختن، نمونه است.

مشاور فرمانده کل قوا گفت: خواست آمریکا بی ثباتی و نبود استقرار صلح و ثبات در منطقه است و این برای مردم منطقه مشخص شده است.

وی افزود: آمریکا با توجه به اینکه جریان مقاومت، امروز با شعار نفی نظام سلطه تبدیل به یک مکتب شده است، به دنبال تغییر رمز مقاومت است، اما آمریکایی‌ها سخت در اشتباه هستند، چون مقاومت به یک مکتب تبدیل شده و کل دنیا را متأثر کرده است.

همچنین بنا به گزارش ایسنا، سردار حسین دهقان  اظهار کرد: می گویند مقابله به مثل می کنید؛ مقابله به مثل معنا ندارد. الان در دنیای استکبار چه کسی را می توان گفت که با یک تار موی سردار سلیمانی برابری کند. از این منظر نمی گوییم.

وی ادامه داد: ولی این را می‌گوییم که جبهه مقاومت و همه آزادی‌خواهان عالم در موضع پاسخ دادن مناسب به این اقدام زشت و پلید و احمقانه ترامپ خواهند بود.

دهقان گفت: اتفاق اخیر یک خطای راهبردی بر مبنای یک برآورد به شدت غلط و غیر واقعی در صحنه واقعی بوده است.

 روایت صادق خرازی از یک ماموریت و هدف مهم سردار سلیمانی

صادق خرازی تحلیلگر مسائل سیاسی نیز درباره سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی یک دوست، پدر و یک برادر بود. وی آسمانی بود، یاور محرومان و مظلومان بود و در واقع سردار سلیمانی یک انسان جامع و کامل بود.

خرازی تصریح کرد: سردار سلیمانی کسی بود که تا دروازه‌های تکامل یک انسان متخصص و یک انسان الهی و آسمانی پیش رفته بود و وی یاران و دوستان خود را محال بود فراموش کند این‌ها از خصوصیات فردی و شخصیتی سردار سلیمانی بود.

وی گفت: نقطه مهم تمایز سردار سلیمانی با دیگران این بود که سردار به قدری در قلب‌ها نزدیک و حاکم شده بود که بدی دشمنان خود را هم نمی‌خواست.

خرازی تصریح کرد: حاج قاسم مقاومت را تبدیل به یک مکتب کرد و زمانی که فرماندهی نیروی قدس را به عهده گرفت به علت وسعت فکری که داشت توانست مقاومت را سازماندهی و هدفدار کند و یکی از موفقیت‌های سردار این بود که توانست نظام سلطه را آچمز کند.

وی افزود: حاج قاسم توانست میلیون‌ها قلب را در منطقه و جهان تسخیر کند همچنان که امروز در کردستان عراق به مناسبت شهادت سردار، عزای عمومی است و عکس سردار در منزل همه مردم هست و همه برای سردار احترام قائل هستند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: تمام مردم منطقه و دنیای اسلام معتقدند باید پاسخ دندان شکنی به آمریکا داده شود، چون کار آمریکا خلاف قانون و حقوق بین الملل است.

وی درباره نقش سردار سلیمانی در خاموش کردن فتنه مذهبی افزود: قاسم سلیمانی سه هدف عمده داشت و برای رسیدن به اهدافش هیچ قدرتی نمی‌توانست وی را متوقف کند.

این تحلیگر مسائل سیاسی گفت: یکی از اهداف وی ایجاد وحدت قومیتی بود و از پیش قراولان بیداری اسلامی در منطقه بود.

خرازی افزود: وی هم سیاست را اعمال می‌کرد و هم یک فرمانده تمام عیار سیاسی بود، قاسم سلیمانی یک متفکر و صاحب نظریه و دکترین مقاومت بود، شاگردان زیادی را تربیت کرد به طوریکه می‌توان گفت: قاسم سلیمانی در منطقه و ایران تکثیر شده است.

همچنین بنا به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد:  دیگر دوران بزن دررویی برای ایالات متحده آمریکا به پایان رسیده است. از این‌رو یقیناً اقدام ایالات متحده آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی برای آنها بسیار گران تمام خواهد شد.

وی ادامه داد: هنوز واکنشی از سوی ایران انجام نشده است، آمریکا تمام ایادی سیاسی و نظامی خود را از بغداد خارج کرده و یا به دنبال خروج آنها هستند. آمریکایی ها به چشم خود دیده اند که ایرانی ها انسان هایی هستند که اهل جنگ نیستند؛ اهل درگیری نیستند، اما در عین حال اهل تحمل زور هم نیستند؛ اهل اینکه به آنها یک ضربه‌ای وارد کنند و سکوت کنند، نیستند. هر جایی که امکان آن وجود داشته باشد و به هر صورتی که باشد ما حق خود می‌دانیم که از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران دفاع کنیم. این یک دفاع مشروع و حق مشروع برای ایران است.

وی افزود: چون کاری که ایالات متحده آمریکا با ترور سردار سلیمانی انجام داد؛ تجاوز آشکار به حقوق ملت ایران بود و پاسخ آن برای من از هم اکنون کاملا روشن و محرز است که چه اتفاقی در آینده روی خواهد داد.

2727

کد خبر 1338463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =