شرط جدید استقلال و پرسپولیس برای جذب بازیکن و مربی خارجی

خبرورزشی نوشت:باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به دلیل مشکلات متعدد مالی در عقد قرارداد با مربیان و بازیکنان خارجی، برای جذب خارجی‌ها نیاز به مجوز وزارت ورزش و جوانان دارند.

مشکلات اخیر در زمینه امضای قرارداد با مربیان و بازیکنان خارجی که پرداخت دستمزدشان حواشی زیادی را ایجاد کرد، باعث به وجود آمدن قانون جدیدی برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شده است. قانونی که این دو باشگاه را موظف می‌کند پیش از اقدام برای جذب مربی یا بازیکن خارجی، مجوز این کار را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کنند.

مشکلات مالی و همچنین مشکل انتقال ارز به حساب مربیان و بازیکنان، در چند ماه اخیر باشگاه‌ها و حتی فدراسیون فوتبال را دچار مشکلات عدیده‌ای کرده است. از جمله ماجرای فسخ قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال و آندره‌آ استرماچونی با باشگاه استقلال که شرایط سختی را به کشور تحمیل کرد. در عین حال هنوز تکلیف گابریل کالدرون با باشگاه پرسپولیس مشخص نیست و این در حالی است که پرسپولیسی‌ها تکلیف بدهی برانکو ایوانکوویچ را هم مشخص نکرده‌اند.

مسئله به وجود آمده وزارت ورزش و جوانان را بر آن داشته است تا جذب مربی و بازیکن خارجی از سوی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را منوط به کسب مجوز از این وزارتخانه کند.

با این تصمیم باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مجبور خواهند بود برای جذب مربی یا بازیکن خارجی، از وزارت ورزش و جوانان مجوز کسب کنند تا به این صورت از تکرار اتفاقات رخ داده در ماه‌های اخیر جلوگیری به عمل آید.

251 251

کد خبر 1338540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =