نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای خواستار انتقامی سخت از آمریکا شدند.

به گزارش خبرآنلاین، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز پارلمان، بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در آن بر ضرورت انتقام سخت از عاملان شهادت سردار سلیمانی تأکید شده است، را قرائت کرد.

بر اساس گزارش فارس، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریست و امید آزادی خواهان و مستضعفان بود. این شخصیت بی نظیر نماد بین المللی مقاومت بود که با شهادت خود اندیشه و منش مقاومت به صورت مضاعفی در جهان گسترده‌تر می‌شود و ان‌شاءالله شهادت او آغازی بر پایان حضور آمریکا در منطقه خواهد بود.

اقدام رذیلانه و بزدلانه دولت تروریست پرور آمریکا و شخص رئیس‌جمهور ابله این کشور را در ترور این شخصیت بین المللی نه تنها نقض حاکمیت ملی عراق بلکه اقدامی علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی و منطقه غرب آسیا و کل جهان است. لذا از مجامع بین المللی و دولت کشور دوست و برادر (عراق) انتظار داریم اقدامات قانونی را با جدیت پیگیری کرده و از شورای عالی امنیت ملی و همه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم انتقامی سخت و قاطع از این جنایتکاران تروریست در دستور کار خود قرار دهند.

ضروری است اقدام متقابل و قاطع و در کمال قدرت و اقتدار و با هوشیاری مدبرانه از آمریکای جنایتکار صورت گیرد و امنیت جمهوری اسلامی ایران و همه آحاد مردم، تأمین شود و لذا از همه قوا و نهادهای مرتبط می‌خواهیم با دقت و قدرت این خواسته ملی را به شکلی بازدارنده و قاطع محقق کنند.

دولت جنایتکار آمریکا، ماجراجویی خطرناکی را شروع کرده که هرگونه نرمش در مقابل این دولت تروریستی، زمینه را برای ماجراجویی‌های بعدی آمریکا فراهم می‌کند و لذا ضروری است که در حوزه دیپلماسی نیز اقدامات مجدانه با استفاده از تمام ظرفیت‌ها از طریق مجامع بین‌المللی انجام شود و شکی نیست که این اقدام تروریستی دولت آمریکا، خلاف کلیه قواعد و مقررات بین‌المللی است و مصداق بارز تروریست دولتی است.

آمریکا با این اقدام تمام قوانین ملی و فراملی را زیر پا گذاشت و انتقام در خور حق مسلم ملت رشید ایران اسلامی است و انتظار است که قوه قضائیه در کنار فعالیت‌های دیپلماسی کشور از طریق مجامع بین المللی جهت تنویر افکار عمومی ملت‌ها برای تحقق خواسته به حق ملت سرافراز ایرانی و دیگر آزادگان جهان که انتقام سخت و در خور است، مهیا کنند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از هر گونه اقدامی جهت اجرای این مهم حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1339038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =