نقش عجیب سردار سلیمانی در عملیات مرصاد به روایت روح‌الله حسینیان/ آرزوی امام خمینی که به دست حاج قاسم محقق شد

فارس نوشت: رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان اینکه حضرت امام در اواخر عمرشان آرزوی تشکیل بسیج جهانی مستضعفان را داشتند، گفت: آن آرزو به هر دلیل برآورده نشد تا اینکه حاج قاسم توانست آن آرمان فراموش شده را احیا کند.

روح‌الله حسینیان، از جمله افرادی است که از سال ۶۴ با شهید سلیمانی ارتباط و آشنایی دارد. او از شجاعت سلیمانیِ جوان در بحبوحه جنگ می‌گوید؛ جایی که در میانه نبرد با منافقین در مرصاد، حاج قاسم یکه و تنها برای کسب اطلاعات، مخفیانه به دل دشمن می‌زند. 

به اعتقاد وی به برکت خون شهید سلیمانی، نیروهای بسیج جهان اسلام به هم خواهند پیوست و شر مزدوران و اسرائیل و آمریکا را از بن خواهند کند.

بخش‌هایی از گفتگوی حسینیان را بخوانید: 

* حضرت امام(ره) در اواخر عمر مبارک خویش، یک آرمان داشتند و آن تاسیس بسیج جهانی مستضعفان بود. به هر دلیل این آرزو برآورده نشد تا اینکه حاج قاسم توانست آن آرمان فراموش شده را احیا کند. در سوریه، عراق و کشورهای دیگر بسیج را راه‌اندازی و سازماندهی نمود و بسیج لبنان را ـ به عنوان قدرتی که توانست بر هم زننده توازن قدرت در منطقه باشد ـ تقویت کرد. 

* و امروز، به لطف الهی و به برکت خون این شهید، نیروهای بسیج جهان اسلام به هم خواهند پیوست و شر مزدوران و اسرائیل و آمریکا را از بن خواهند کند. البته من معتقدم به زودی بسیج جهانی در بین ملت‌های آزادیخواه غیر مسلمان هم تشکیل و جهان برای ظهور حضرت مهدی(عج) و نابودی استکبار جهانی آماده می‌شود. 

* بنده از سال ۱۳۶۴ از نزدیک با حاج قاسم آشنا شدم. در آن هنگام ایشان فرمانده لشکر ثارالله بودند که قسمتی از نیروهای لشکر، از مردم استان سیستان و بلوچستان تشکیل می‌شد. در آن زمان بنده هم دادستان انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان بودم. به خاطر دارم هرچندگاهی از وسایل مورد نیاز لشکر و اتومبیل‌های تویوتا -که از قاچاقچیان ضبط شده بود- برای لشکر می‌بردم و در اواخر جنگ تحمیلی نیز به عنوان بسیجی از استان به جبهه رفتم. آن زمان قسمتی از لشکر در سد دز و قسمتی در شلمچه مستقر بود. در این سفرها بود که با سرداری جوان که موهایش در حال سفید شدن بود آشنا شدم. 

* از خصوصیات شخصیتی وی تواضع و شجاعت بود. با بچه‌های لشکر بسیار راحت بود، رفیق و مهربان؛ با آن‌ها می‌خوابید و همگی بر سر یک سفره‌ می‌نشستند؛ همه لشکر هم به او عاشقانه مهر می‌ورزیدند. 

* دیگر خصوصیت وی شجاعت او بود. در آخرین سفرم به جنوب که همزمان با عملیات مرصاد بود، چند روزی حاجی غیبت کرد و پس از مدتی حضورش بار دیگر به لشکر نشاط ‌داد. از او پرسیدم: «کجا بودید؟» گفت: «اسلام آباد» گفتم: «اسلام آباد که در دست منافقین بود؟» گفت: «بله. اطلاعات لازم بود؛ لذا ما خودمان را به اسلام‌آباد رساندیم.» سپس درباره جنازه‌هایی که به جرم طرفداری از نظام جمهوری اسلامی از زنان و کودکان در آنجا دیده بود و نیز ماجرای حمله منافقین به بیمارستان و کشتار مجروحان جملاتی نقل کرد.

* شهید در طول تاریخ همیشه الهام‌بخش توده‌های عظیم ملت بوده است. حاج قاسم شخصیت جهانی بود؛ وجودش مرزها را درنوردیده بود و الگویی برای مردم آزادی‌خواه و نماد مقاومت در مقابل خون‌خواران جهان‌خوار شده بود. 

* شهادت وی همچون حیاتش محور وحدت همه مقاومتیان خواهد شد و یک وحدت جهانی برای به خاک مالیدن بینی مستکبران جهانی ایجاد خواهد کرد. شما در آینده شاهد خواهید بود که عملیات‌های نظامی فراوانی به نام این شهید عزیز در جهان صورت خواهد گرفت.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1339100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =