ایرانیان مسیحی برای سردار شهید دعا خواندند

صدا و سیما نوشت: کلیسای مسروپ مقدس اراک برای شادی روح سردار حاج قاسم سلیمانی آیین دعا خوانی ویژه‌ای برگزار کرد.

کشیش کلیسای مسروپ مقدس اراک پس از برگزاری دعاهای ویژه سال نو میلادی برای شادی روح سردار حاج قاسم سلیمانی نیز آیین دعا خوانی ویژه‌ای برگزار کرد و از خداوند برای این مجاهد شهید، همرزمان و شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس علو درجات خواستار شد.

کشیش «گری‌گوریس» در این آیین گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی کسی بود که از ارامنه سوریه حفاظت کرد و گروهی نظامی برای حفاظت از ارامنه در مقابل داعش تشکیل داد.

وی بیان کرد: عیسی مسیح منادی صلح و آرامش بود و وقتی به دنیا آمد فرشتگان در آسمان سرود سر دادند، اما امروز در مکانی که عیسی مسیح متولد شده، وضعیت ناآرام است؛صهیونیست‌ها کسانی هستند که عیسی مسیح را به عنوان فرستاده خداوند نپذیرفتند و آنها مردم بیگناه را زیر ستم خود قرار داده ‌اند و فقط به منافع خود فکر می‌کنند.

کشیش گری گوریس اضافه کرد: ایمان به خدا همیشه جاودان است و سردار سلیمانی فردی مومن بود که به خدا ایمان داشت و برای همیشه جاودان خواهد بود.

رییس شورای خلیفه گری ارامنه استان مرکزی نیز  در حاشیه برگزاری این آیین گفت: جامعه ارامنه استان مرکزی چند روز است که داغدار از دست دادن این شخصیت بزرگ هستند و به همین دلیل تمام آیین‌های جشن سال نو از برنامه‌های امسال ارامنه این استان حذف شده و تنها آیین دعاخوانی سال جدید میلادی برگزار شده است.

«رازمیک هاکوپیانس» افزود: یکی از آیین‌های ویژه سال نو میلادی و نماد سال جدید حضور بابانوئل در کلیسا و جشن‌ها است که امسال این برنامه به دلیل شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی حذف شده است.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1339438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =