ایرنا نوشت:

 رییس مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: امسال حدود 20 نفر بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوآنزای نوع Aدر کشور فوت کردند. 

محمد مهدی گویا افزود: این مبتلایان به آنفلوآنزای نوع A افرادی بودند که بیماریهای زمینه ای از جمله قلبی، ریوی، تنفسی و غیره داشتند و اقدام به ترزیق واکسن آنفلوآنزا نیز نکرده بودند.

وی اظهار داشت: به همین دلیل، این افراد وقتی دچار آنفلوآنزای نوع A شدند، سیستم بدنی آنها در برابر ویروس این بیماری بسیار ضعیف بود و منجر به مرگ آنها شد.

گویا با بیان این که سایر افراد مبتلا به این بیماری نیز بهبود یافته اند، ادامه داد: اکنون موارد جدید ابتلا به آنفلوآنزای نوع A در کشور گزارش نشده است.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت توصیه کرد: افراد برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری باید مرتب دستهای خود را بشویند، زیرا این ویروس از طریق دست و تنفس منتقل می‌شود.

گویا با تاکید بر اینکه درمان آنفلوآنزا نیازی به آنتی‌بیوتیک ندارد و با مصرف قرص استامینوفن و مایعات فراوان در مدت سه تا پنج روز خوب می‌شود، گفت: مبتلایان به این بیماری باید از تماس با دیگران پرهیز کنند که در این صورت شانس انتقال بیماری کم می‌شود.

44

کد خبر 133949

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =