چه کسانی باید رمز دوم پویا را فعال کنند؟

هر چند تبلیغاتی عام در خصوص فعال‌سازی رمز پویا برای تمام دارندگان حساب‌های بانکی ارسال می شود اما بررسی‌ها نشان می دهد مخاطب این پیامک همه دارندگان کارت بانکی نیستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در مرحله اول رمز پویا باید توسط کسانی فعال شوند که خرید اینترنتی دارند چرا که برای فعالیت های دیگر نظیر استفاده از خود پرداز و کارتخوان و ... نیازی به داشتن رمز پویا نیست. 

 در حال حاضر بالغ بر ۳۰۰ میلیون کارت بانکی در کشور و بررسی ها نشان می دهد به صورت میانگین هر فرد بالای ۱۸ سال ایرانی حدود ۶ کارت بانکی دارد اما ضرورتی برای فعال سازی رمز پویا برای تمامی سیصد میلیون کارت بانکی صادره وجود ندارد. اغلب دارندگان کارت بانکی نیز تنها از یک کارت برای خرید اینترنتی بهره می‌برند از این رو ضرورت دارد در این مرحله نیز رمز پویا تنها برای یک کارت بانکی فعال شود و تمامی کارت های بانکی در این پروسه دارای رمز پویا نشوند.

 در کنار رمز پویا مراقبت ویژه برای کارت‌هایی که خرید اینترنتی با آن‌ها صورت می‌گیرد ضروری است. بسیاری از کلاهبرداران از ابزار تخفیف به منظور تحریک خریدار برای ورود به درگاه جعلی بهره می‌برند از سوی دیگر در بسیاری از موارد توصیه می‌شود که موجودی کارت بانکی که خرید اینترنتی توسط آن صورت می‌گیرد نباید بسیار بالا باشد.

مشروح گزارش درباره رمز پویا را می توانید (اینجا) بخوانید.

223225

کد خبر 1339758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =