داستان مشاوری که با رفتن تاج هنوز همه کاره است!

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال به دلیلی که شاید برای رسانه ها همچنان مبهم باشد بالاخره از فدراسیون فوتبال کنار رفت با این وجود فعالیت مشاوران رییس مستعفی به شکل عجیبی همچنان ادامه دارد.

میثم بهرامی: اجرای ناقص قانونی منع به کارگیری بازنشستگان در فدراسیون فوتبال به خوبی نشان داد که قانون و حتی برخی نهادهای مربوطه با تمام توانایی و قاطعیت خودشان نمی توانند مانع از حضور و فعالیت گسترده حتی فرا قانونی برخی افراد در این مجموعه شوند.
محمدرضا ساکت دبیرکل سابق ، رئیس سابق سازمان تیم های ملی ، رئیس سازمان مرکز ملی فوتبال ، عضو تمامی کمیته های فنی و اجرایی فدراسیون و صاحب مشاغل و عناویت متعدد، بعد از بازنشستگی تمامی اختیارات قبلی را همچنان با قدرت در دست داشت اما به منظور عبور از موانع قانونی تنها با عنوان مشاور به کار خودش در کلیه حوزه ها ادامه می داد.
حالا محمدرضا ساکت مشاور رئیس مستعفی فدراسیون است که کنار رفته و عملا رئیسی وجود ندارد که مشاورش باقی مانده باشد و البته همچنان سرپرست تیم ملی بزرگسالان است که فعلا فعالیتی ندارد ،  نام سرمربی آن مشخص نشده و در چنین وضعیت مبهمی طبیعتا ماموریت مشخصی هم برای سرپرست چنین تیمی قابل تصور نیست.
البته ساکت بی توجه به تمامی این تحولات و اتفاقات همچنان با قدرت در صحنه حاضر است ازجمله در تصاویر جلسه کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی ، همان کمیته ای که محمد انصاری فرد با عضویت ساکت در آن مخالفت کرد اما در برابر حمایت قاطع رئیس فدراسیون مجبور به استعفا شد تا تاج میزان وابستگی خودش به ساکت را به خوبی نمایان سازد. 
جدایی انصاری فرد البته برای او پیامد بدی نداشت و پاداش این تقابل از سوی وزارت ورزش انتصاب رئیس سابق کمیته فوتسال در سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس بود اما در این سو هم ساکت به خواسته خودش رسید و همانطور که در تمامی حوزه ها و بخش های مختلف فدراسیون صاحب نظر است در کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی که یک حوزه کاملا تخصصی است به راحتی حضور یافته ، جلسه را هدایت کرده و حتی در خصوص انتخاب مربیان یا استراتژی تیم های ملی این دو رشته اظهار نظر می کند.
رئیس رفت اما مشاور با قدرت در جایگاه خودش باقی است خصوصا در مقطعی که خلا صندلی ریاست و حتی ابهام در وضعیت دبیرکل معادلات را پیچیده کرده و چه فرصتی مناسب تر از این برای اعمال قدرت در فدراسیون بدون رئیس. 
در حالی که گفته می شود یکی از شاخصه های دوران جدید مدیریت فدراسیون حذف این چهره پرکار و کثیرالمشاغل سال های گذشته است ، باید دید حاکمیت مطلق ساکت بر فوتبال کشور تا چه زمانی استمرار خواهد داشت.

252 251

کد خبر 1339831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =