کنکوری‌های محصل چند ساعت در هفته مطالعه کنند؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یک مشاوره تحصیلی گفت: داوطلبان کنکوری که به مدرسه می‌روند باید در طول هفته حداقل ۴۰ ساعت مطالعه داشته باشند.

هیراد ذاکر، مشاور تحصیلی درباره نحوه برنامه ریزی برای درس خواندن و آماده شدن برای کنکور گفت: افرادی که در کنکور رتبه‌های بالا کسب می‌کنند نباید ناامید شوند؛ آن‌ها هم می‌توانند در کنکور موفق شوند به شرط اینکه نقاط ضعفشان را برطرف کنند. اما در رتبه‌های برتر معمولا کسانی را می‌بینیم که همیشه سراشیب خوب، معدل عالی، مدارس خوب و ترازهای عالی داشته اند.

ذاکر ادامه داد: داوطلبانی هم داریم که دلایلی برای درس نخواندن از جمله معدل پایین، ترازکم، وقت و امکانات کم دارند و مدام از شانس در قبولی کنکور صحبت می‌کنند در صورتی که قبولی شانسی در کنکور به هیچ وجه قابل قبول نیست.

این مشاور تحصیلی افزود: بالا بردن ساعت مطالعه، تاثیری در قبولی کنکور ندارد . داوطلبان باید روش مطالعه، برنامه ریزی و رفع اشکال را جدی بگیرند و در مسیر خواندن، هدفشان را فراموش نکنند.
ذاکر بیان کرد: برای قبولی در کنکور باید میزان بازدهی افزایش یابد؛ این فاکتور تنها با مطالعه زیاد امکان‌پذیر نیست بلکه باید بیشتر به کیفیت مطالعه  بجای ساعت آن  توجه شود.

او درباره زمان مطالعه برای داوطلبان کنکوری که به مدرسه می‌روند، گفت: این داوطلبان در طول هفته باید حداقل ۴۰ ساعت مطالعه  داشته باشند.  
 این مشاور تحصیلی در پایان تصریح کرد: اکنون که امتحان نهایی و کنکور هر دو در سال ۱۲ برگزار می‌شود، بهتر است داوطلبان فشردگی مطالب سال ۱۲ را در سال یازدهم  تقسیم کنند. 

۲۳۵۲۳۲
 
کد خبر 1339913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =