واکنش دو چهره اصلاح‌طلب و اصولگرا به حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا/ مماشات نمی‌کنیم/ آمریکایی‌ها در داخل کشورشان هم امنیت نخواهند داشت

فارس نوشت: دبیرکل حزب اراده ملت ایران درباره اقدام تلافی‌جویانه سپاه پاسداران در قبال مواضع آمریکایی‌ها در عراق، اظهار داشت: اقدام تلافی‌جویانه فقط چشمه‌ای از قدرت ایران بود.

احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران درباره اقدام تلافی‌جویانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع آمریکایی‌ها در عراق، اظهار داشت: اقدام تلافی‌جویانه فقط چشمه‌ای از قدرت ایران بود.

وی افزود: انتقام از اقدام ناجوانمردانه آمریکا در ترور سردار شهید سلیمانی، حق ما است و این خواسته ملی است؛ مردم از مسئولان انتظار دارند که انتقام خون شهیدان خود را از آمریکا بگیرد.

حکیمی پور تاکید کرد: دشمنان ایران اسلامی بدانند که ایران بر سر منافع ملی، امنیت کشور و خطوط قرمز خود سر سوزنی مماشات نمی‌کند. آمریکا یکی از بهترین ژنرال‌های نظامی ایران را ناجوانمردانه ترور کرده است و ایران قطعا نمی تواند ساکت بنشیند و تماشا کند.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران با تاکید بر اینکه مسئول مستقیم شرایط فعلی، ترامپ رئیس جمهور آمریکا است، گفت: آمریکایی ها باید بدانند وقتی دست به چنین عملیات جنایت‌آمیز می زنند بی پاسخ نخواهد ماند.

حمله موشکی سپاه یک سیلی محکم بود و امکان استمرار آن وجود دارد

حجت‌الاسلام نصراله پژمانفر سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامی عین الاسد در انتقام از ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران توسط آمریکا گفت: این در واقع یک سیلی محکم به آمریکایی‌ها به دنبال ترور شهید قاسم سلیمانی بود و الا واکنش اصلی به این ترور خروج آمریکایی‌ها از منطقه است. 

وی افزود: ما با کسی سر جنگ نداریم اما اگر کسی حقوق ما را تضییع و منافع ما را تهدید کند و به ما خسارت برساند ما دست به مقابله به مثل می‌زنیم.

سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: آمریکایی‌ها در ترور شهید سلیمانی بازی را شروع کردند که پیام آن جنگ بود که پاسخ لازم را دریافت کردند و اگر طرف مقابل پیام این موشک‌ها را نگرفته باشد این برخوردهای ما استمرار خواهد داشت. 

پژمانفر خاطرنشان کرد: پیام موشک‌های شلیک شده توسط سپاه به پایگاه آمریکا این است که آمریکایی‌ها از خواب پریشان‌شان بیدار شوند و اگر از این خواب پریشان بیدار نشوند این وضعیت ادامه پیدا خواهد کرد. 

وی افزود: پیام دیگر این حمله موشکی به کشورهایی است که پایگاه‌های نظامی در اختیار آمریکا قرار می‌دهند تا ایجاد این پایگاه‌ها برایشان امنیت ایجاد کند اما امروز هدف قرار گرفتن پایگاه عین‌الاسد نشان داد که وجود پایگاه آمریکا در هر کشوری نه تنها امنیت بوجود نمی‌آورد بلکه موجب ناامنی در آن کشور خواهد بود. 

سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: امیدوارم کشورهای مختلف این پیام را گرفته باشند که امروز ناامن‌ترین مناطق پایگاه آمریکایی و هر لحظه می‌توان مظهر ناامنی برای آنها و وابستگانشان باشد. 

پژمانفر در پایان گفت: شهادت شهید سلیمانی موجب برچیده خروج آمریکایی‌ها از منطقه خواهد شد؛ امروز منحنی پایگاه‌های امریکایی در سطح جهان رو به افول است و کار به جایی خواهد رسید که امریکایی‌ها در داخل کشورشان هم نخواهند توانست امنیت خود را تامین کنند. 

۲۱۷۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1340405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =