حدادعادل به صنعتگران: اگر فهرست شورای ائتلاف به درد کشور می خورد، به آن رای دهید /قصد داریم یک تیم اقتصادی پاک را به مجلس بفرستیم

فارس نوشت: رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، بنگاه‌داری بانک‌ها را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد: بانک‌ها تبدیل به طاعون اقتصاد کشور شده‌ اند.

غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در جلسه هم اندیشی صنعتگران استان تهران، هدف آمریکا و غرب از تحریم ایران را نابودی اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: دشمنان، ما را تحریم کردند تا کارخانه های ما تعطیل و صنعت دچار اشکال شود و در ادامه آن بیکاری، گرسنگی و ناامنی ایجاد و با ورود برخی افراد اجیرشده به میان مردم، چیزی شبیه کودتا در کشور ایجاد کنند.

آمریکا می‌خواهد صنعت ما را نابود کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، تصریح کرد: آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند که باید با ایران وارد جنگ اقتصادی شوند و صنعت ما را از کار بیندازند.

حدادعادل ادامه داد: جنگ اقتصادی باعث شده که رهبری طی چندسال گذشته شعار سال را اقتصادی انتخاب کنند در حالی که ایشان چهره ای فرهنگی هستند، ولی چون واقعیت کشور را درک می کنند چنین شعارهایی انتخاب می شود و نشان می دهد که رهبری به حقیقت جنگ اقتصادی معتقدند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گلایه‌های برخی صنعتگران مبنی بر کم بودن سهم صنعت در گفتمان جاری کشور و همچنین نیروهای سیاسی، گفت: در ابتدای انقلاب کسی جرات نداشت درباره صنعت و سرمایه دار حرف بزند ولی امروز می بینید رهبر انقلاب با صنعتگران دیدار می کنند.

وی با اشاره به برخی مشکلات صنعت کشور پس از تحریم های غرب، اظهارداشت: صنعت ما صنعتی بود که دلار را از بانک دریافت می کرد و مواد خام از خارج وارد و نهایتا در کشور سرهم می شد.

وی اهمیت تشکیل مجلسی با شاخص های کارآمدی و مسلط به وضعیت اقتصادی کشور، تصریح کرد: دولت تابع مجلس است و  قطعا تشکیل مجلس خوب می تواند دولت خوبی را ایجاد کند.

وی در ادامه با انتقاد نسبت به برخی لابی های خارج از عرف در موضوع استیضاح وزرا در مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه اشکال و درد ما این است شایسته گزینی وجود ندارد.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه، فرستادن یک فرد به مجلس در اختیار من و شما نیست و مردم باید به افراد رای بدهند، خطاب به صنعتگران گفت: اگر دیدید فهرستی که در شورای ائتلاف نهایی شد، به‌درد کشور می خورد شما نیز وارد شده و به لیست رای دهید.

بانک‌ها طاعون اقتصاد کشور هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ادامه با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی، گفت: یکی از مشکلات مهم شما مساله ارز و واردات است که می تواند لطمه زیادی به شما بزند و در واقع واردات بی رویه باعث می شود که جنس های تولیدی روی دست شما بماند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به مشکلات صنعتگران با بانک ها، افزود: بانک ها طاعونی بر اقتصاد کشور شده اند و در واقع بنگاه داری می کنند؛ همین بانک ها کارخانه شما را به عنوان وثیقه می گیرد و بعد با روش های مختلف چندین میلیارد شما را بدهکار کرده و کارخانه تان را قفل می کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مالیات، نوسازی صنعت، بهره وری، اشتغال، رابطه صنعت و دانشگاه و ... از جمله مسائل مهم صنعت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

قصد داریم یک تیم اقتصادی عالم و واقع بین را به مجلس بفرستیم

حدادعادل در همچنین با تشریح رویکرد شورای ائتلاف در زمینه اقتصاد گفت: ما در شورای ائتلاف سعی داریم به مساله اقتصاد بیشترین اهمیت را بدهیم و قصد داریم یک تیم اقتصادی عالم، واقع بین و پاک وارد مجلس کنیم.

وی با بیان اینکه ما اقتصاد را از صنعت جدا نمی دانیم و در واقع جلوه و پیشانی اقتصاد صنعت است، اظهارداشت: بایدکسانی در مجلس باشند که صنعت را بشناسند و در واقع راهروهای مجلس محل تردد صنعتگران و تولیدکنندگان باشد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم کسانی به مجلس ورود پیدا کنند که حرف صنعتگران را بزنند، تصریح کرد: سعی می کنیم مجلسی بهتر برای یک دولت بهتر و صنعت بهتر داشته باشیم.

پیشنهاد تاسیس بانک ویژه صنعتگران

وی همچنین با اشاره به گلایه های به حق صنعتگران از بانک ها، در پیشنهادی به جامعه صنعتی کشور، گفت: شما که به درستی می گویید بانک ها با شما بدرفتاری می کنند، برای تاسیس بانک  برای خودتان اقدام کنید تا با شما خوب رفتار کند و حتی هیات مدیره و رئیس آن را نیز جامعه صنعتگران انتخاب کنند.

حدادعادل در بخشی دیگری از اظهارات خود پیرامون مسائل منطقه با اشاره به اهمیت راهبردی و استراتژیک نفت خاورمیانه برای کشورهای استعماری نظیر آمریکا، اظهارداشت: آمریکایی ها و اروپایی ها در غرب آسیا به دنبال نفت هستند تا بتوانند انرژی لازم برای صنعت خود را بدست بیاورند و در ادامه نیز کالای خود یعنی سلاح را به منطقه بفروشند.

وی با بیان اینکه شیوه استعماری این کشورها یک مدل جدید از استعمار است ولی در واقع فرقی با استعمار قرن ۱۸ میلادی ندارد، افزود: ایران با برکت انقلاب امام و تداوم آن توسط رهبری نمی خواهد زیر یوق کسی برود و دشمنان و کشورهای استعمارگر نیز چنین چیزی را تحمل نمی‌کنند.

وی اهمیت نفت و انرژی را در جنگ اقتصادی میان برخی کشورهای جهان یادآور شد و افزود: تسلط دنیای غرب به ویژه آمریکا بر نفت منطقه به آنها قدرت مانور در برابر چین و حتی هند را می دهد تا با استفاده از همین ابزار این دو کشور محتاج نفت را وادار به پذیرش خواسته های خود کند.

۲۷۲۱۶

کد خبر 1340878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =