قدیمی‌ترین کتاب‌فروشی دنیا هنوز زنده است

ایبنا نوشت: صاحب این کتاب‌فروشی در گفتگو با خبرنگار گاردین یکی از رموز موفقیت خود در طول چهار قرن را خلاقیت عنوان می‌کند که با وجود فراز و نشیب بازار کتاب در جهان هنوز هم می تواند حیات داشته باشد.

در ایالت پنسیلوانیای آمریکا کتاب‌فروشی وجود دارد که به نوشته روزنامه گاردین یکی از قدیمی‌ترین و شاید قدیمی‌ترین کتاب‌فروشی در جهان باشد. این کتاب‌فروشی به نام «موراوین» در سال ۱۷۴۵ تاسیس شده است و از آن زمان تنها به فروختن کتاب پرداخته است.

روزنامه گاردین در گزارشی درباره این کتاب‌فروشی یکی از رموز حیات این کتاب فروشی را در ویژگی‌های آن ارزیابی می‌کند که باعث شده است سال‌های سال به حیات خود ادامه دهد.

صاحب این کتاب‌فروشی یکی از رموز موفقیت خود در طول چهار قرن را خلاقیت عنوان می‌کند که با وجود فراز و نشیب بازار کتاب در جهان هنوز هم می تواند حیات داشته باشد.

مسئولان این کتاب‌فروشی اعتقاد دارند هر کتاب فروشی باید شخصیت خود را در کتاب فروشی حفظ کند و تنها با انتشارات خاصی کار کند که می‌توانند اعتماد مردم را جلب کنند.

این کتاب‌فروشی آثاری که عرضه می‌کند از انتشارات خاصی انتخاب می‌کند و در کنار کتاب یک سری محصولات دیگر مثل حتی کادوهای کریسمس عرضه می‌کند.
 
گیرارد مدیر این کتاب‌فروشی می‌گوید آینده بستگی به نوع کار کتاب‌فروشان بستگی دارد. شاید آمازون رقیب جدی کتاب فروشان سنتی باشد ولی باید همه اتفاقات در بازار کتاب را رصد کرد. 
 
۲۵۸۲۵۸
کد خبر 1340891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
    5
    اگه ایران بود و انسان های اهورایی و . . .دوست ایرانی بودن همون نسل دوم کوبیده بودن و برج ساخته بودن البته هنر نزد ایرانیان است و بس !