روایت امام جمعه تهران از واکنش سردار سلیمانی به پیشنهاد کاندیدا شدنش در انتخابات ریاست‌جمهوری

امام جمعه موقت تهران گفت: شهادت سردار سلیمانی، چنان عطری را ایجاد کرد که جامعه ما و جامعه جهانی این عطر معنویت را استشمام کردند.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: این هفته، هفته عجیبی بود. فضای کشور عزیزمان و منطقه آکنده از تقوای الهی بود. ویژگی خاص سردار سلیمانی تقوای الهی بود. همین کلمه از شخصیت شهید سپهبد قاسم سلیمانی رمزگشایی می‌کند و علت این غوغا و قیامتی که برپا شد را مشخص می کند که حکایت از ظرفیت معنوی و ارتباط عمیق و شایسته عبدصالح با پروردگار  عالم دارد.

امام جمعه موقت این هفته تهران ادامه داد: معجزه تربیت الهی، تربیت علوی و تربیت فاطمی است که در زمانه ما به صورت یک مکتب ممتاز یعنی مکتب تربیتی امام خمینی(ره) شناخته می‌شود.

وی اظهار داشت: وقتی خبر شهادت سردار سلیمانی را شنیدم به یاد خطبه امیرالمومنین در وصف متقین افتادم.

اهم اظهارات او به نقل از مهر، فارس، ایسنا از این قرار است:

*امام علی علیه‌السلام در خطبه ۱۱۰، ویژگی‌هایی را برای متقین بر می‌شمارد که هر کدام از این ویژگی‌ها را می‌خوانیم شخصیت حاج قاسم سلیمانی به ذهن ما می‌آید. ایشان با بیان رهبر انقلاب معرفی و مردم با فطرت پاک و نورانی خود با این حقیقت درخشان روبرو شدند و پس از آن یک فضای معنوی در جامعه ما و منطقه مقاومت ایجاد شد.

 * کسانی که حاج قاسم را از نزدیک می‌شناختند و می‌دیدند، او را با ویژگی فروتنی می‌شناختند. او به حقیقت تواضع آراسته بود.

*حاج قاسم سلیمانی بی قرار ملاقات حق بود و برای دیدار با حق تعالی لحظه شماری می کرد. حاج قاسم سلیمانی هیچ آسایش و آرامشی نداشت، نام او مساوی با حضور در صحنه مجاهدت بود.

* دوستی می‌گفت که در جلسه ای به حاج قاسم سلیمانی گفتم که شرایط و مقبولیت اجتماعی شما ایجاب می‌کند که شما برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوید، پاسخ داده بودند که من نامزد گلوله و شهادت هستم و در این جبهه ها سال هاست که به دنبال قاتل خود می‌گردم.

*اگر پیش می‌آمد که کسی در جمعیت از حاج قاسم سلیمانی تعریف می‌کرد، ایشان می‌ترسید و وحشت می‌کرد و در جمعی از مردم گفته بود که آیا حاضر هستید اقرار کنید که من آدم خوبی هستم؟ من خودم بهتر می دانم که چه کسی هستم و خداوندی که مرا می‌بیند.

* فتنه های زمان، زلزله ها و جاذبه های دنیا و زلزله هایی مانند داعش و قبل از آن زلزله ای مانند صدام برای ایشان هیچ دل نگرانی ایجاد نمی کرد و ایشان در میدان جنگ، آرامش و وقار داشت و در برابر انواع اقسام سختی ها و دشواری ها صبور بودند و در شرایط عادی فقط زبانش به شکر الهی مشغول بود.

*از سحر جمعه گذشته تا این جمعه فضای کشور عزیزمان و منطقه مقاومت، آکنده از عطر تقوای الهی بود

* همین کلمه متفاوت و ممتاز و پرمعنا، رمزگشایی می‌کند از شخصیت حاج قاسم عزیزمان و این غوغا و قیامتی که برپا شد، حکایت از ظرفیت معنوی و ارتباط عمیق و شایسته این عبد صالح با پروردگار متعال است که شهادت او چنان عطری را رها کرد که جامعه ما و جامعه جهانی این عطر معنویت را استشمام کردند.

* بعد از شهادت سردار سلیمانی،‌ شاهد یک تحول عظیم و روحانی هستیم و این معجزه تربیت الهی، تربیت علوی و تربیت فاطمی است که در زمانه ما به صورت یک مکتب ممتازِ برجسته، دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خودش یعنی مکتب تربیتی عالی امام خمینی است.

*{ با تسلیت درگذشت آیت‌الله سید هاشم رسولی محلاتی } حجت‌الاسلام رسولی محلاتی عالمی ارجمند و فرزانه بود که همه ۴۰ سال گذشته را به عنوان امین امام (ره) و رهبری مشغول خدمت و از دوستان امام (ره) و از ارکان بیت ایشان بود و از یاران صدیق و صمیمی و دوستان نزدیک رهبر عزیز و عالی‌قدرمان و از ارکان دفتر مقام معظم رهبری بودند. شخصیتی عالیقدر، اهل فکر و صاحب دهها اثر تفسیر و ترجمه بودند به ویژه در عرصه تاریخ اسلام که صاحب سبک بودند.

* حجت‌الاسلام رسولی محلاتی، شورای سیاستگذاری نماز جمعه را بر عهده داشتند. نهاد نماز جمعه در کشور و همه نماز جمعه ها در کشور مدیون این شخصیت بزرگوار است. ایشان همیشه در صراط مستقیم ولایت و امامت بودند و در فراز و فرودها هرگز رهبر و مقتدای خود را تنها نگذاشتند.

* حجت‌الاسلام سولی محلاتی در بنیاد مسکن در تمام این سال‌ها نماینده امام و رهبری بودند. خداوند ایشان را با اجداد طاهرینش محشور کند.

* با خانواده عزیزانی که در سانحه کرمان و مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی جان باختند، همدردی و از خداوند متعال برای آنها حشر با این شهید عزیز طلب می‌کنم.

*سقوط هواپیما حادثه تلخی بود به ویژه اینکه جمعی از جوانان نخبه و مؤمن نیز در این پرواز حضور داشتند. به خانواده آنها تسلیت می گوییم. همچنین به خانواده جانباختگان حادثه اتوبوس گنبد نیز تسلیت عرض می‌کنم. فرصت را برای ادای احترام به همسر و فرزندان شهید سلیمانی مغتنم می‌دانم به ویژه همسر مکرم، رشید و فداکار و فرزندان عزیز ایشان.

* با عنایت و اعتماد رهبر عالیقدر انقلاب سردار قاآنی که سال‌های سال با شهید سلیمانی همراه بود و همان روش، شخصیت و دیدگاه را برخوردار است، به فرماندهی سپاه قدس منصوب شد. این انتصاب را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با حضور این برادر عزیز، شجاع و خوش سابقه، شاهد پیروزی ها و فتوحات بزرگتری به لطف خداوند متعال باشیم.

* هفته عجیبی را پشت سر گذاشتیم. حاج قاسم با جامعه ما چه کرد و چه قیامتی به پا شد؟ این چهل سال مجاهدت در منطقه مقاومت که تعبیر رهبر انقلاب، این شهید بزرگ، شجاعت را با تدبیر به هم آمیخته بود و با اخلاص به میدان آورده بود.

* حاج قاسم هم مقاومت را تقویت کرد و هم حلقه‌های مقاومت را تأسیس کرد. حماس، حزب الله و انصارالله از پشتیبانی و مشورت‌های او برخوردار بودند. ایجاد حلقه‌های جدید مثل حشدالشعبی، فاطمیون، زینبیون و حیدریون همه حسنات وجودی این شهید بزرگوار بود. حاج قاسم سلیمانی کار بسیار بزرگی انجام داد و این حلقه ها را به هم متصل کرد، یک زنجیره طلایی از مقاومت را در منطقه به وجود آورد و همه اینها را به مرکز فرماندهی کل متصل کرد و تدابیر عالی رهبر انقلاب را با هوشیاری کامل در منطقه اجرا کرد. نتیجه این شد که توطئه های استکبار در منطقه عقیم ماند.

* حاج قاسم سلیمانی منطقه را از داعش پاکسازی کرد و امنیت را در منطقه ارتقاء داد و فرهنگ مقاومت را در سطح منطقه گسترش داد که با این عمق راهبردی، امنیت ایران اسلامی تضمین شد و امنیت جهانی را ارتقاء داد و تبدیل به سردار امنیت‌آفرین و صلح‌آفرین شد؛ امنیتی که حاصل مقاومت فعال است و الا امنیتی که حاصل سازش و مذاکره باشد، امنیت نیست و دوامی ندارد اما امنیتی که محصول مقاومت فعال باشد، پایدار است.

* کارویژه حاج قاسم، استمرار فتح الفتوح مکتب امام (ره) یعنی تربیت عناصر مؤمن، شجاع، فکور و با نگاه تمدنی در منطقه وسیع مقاومت و توسعه فرهنگ تربیتی اسلام ناب در منطقه بود. حاج قاسم جوانان رشید و شایسته را تربیت کرد.

* هفته گذشته نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر است و اتفاق عادی نیست؛ می‌توان از این نقطه عطف، مسیر گذشته را دید و تحلیل کرد و برای آینده برنامه‌ریزی کرد.

* مهمترین عملیات حاج قاسم، عملیات هفته گذشته بود که تحت ولایت امام عصر (عج) صاحب اصلی این خون‌های پاک انجام شد. همه فرماندهان شهید و رشید ما به میدان آمدند. مردم حاج قاسم را می دیدند اما در سیمای حاج قاسم عزیز، عرفان چمران، هوش خرازی، درایت کاظمی، قاطعیت صیاد، صلابت بابایی، صفای زین‌الدین، آینده‌نگری تهرانی‌مقدم، ایثار شهریاری و مظلومیت شهید بهشتی را می‌دیدند. همه این شهدا ولایتمداری و وفا را در فرماندهی این عملیات مشاهده کردند.

 *آیات شهادت زنده شدند. از هویت انقلابی جامعه ما رونمایی شد. دستگاه محاسباتی مسئولین ما به روز رسانی شد. دوباره مردم ما با اشاره حاج قاسم و با اشاره شهدا جمال ولایت و شکوه این نظام الهی را مشاهده کردند. یک ائتلاف قلبی مانند روزهای اول انقلاب اسلامی در جامعه ما فراهم شد. در آمیختن اشک  و خون را شاهد بودیم که چه طوفانی بر پا می کند.

* برادران و خواهران؛ ملت عزیز ما عملیات بزرگ و سرنوشت ساز و باشکوهی را انجام دادند و قیامتی بر پا کردند.  حماسه ای بی نظیر ایجاد شد. خیلی خوب به صحنه آمدید. نمی توانند بشمارند. شمارگر ها توان شماردن این حضور را در تهران و سایر شهر ها ندارند.

* وضعیت استکبار جهانی یعنی آن دشمن اصلی که حضرت آقا فرمودند را بشناسید و گمش نکنید یعنی حال آمریکا، صهیونیست و دستگاه استکباری اصلا خوب نیست. برای آن‌ها آبروریزی عظیمی بعد حاج قاسم شده است. این تروریست دولتی با یک اقدام غیر قانونی و بی اعتنا به حاکمیت ملی عراق در کمال ناجونمردی  کاری نابخردانه انجام داد.

* سردار صلح و امنیت را با این کار به شهادت رساندند که محصولش یک نفرت بی‌نظیر و غیر قابل تصور از رژیم نحس آمریکا بود. بدون شک در دادگاه افکار عمومی جهان محکوم هستند. منافع آمریکا در سراسر جهان در معرض مخاطرات جدی قرار گرفت. از این به بعد پایگاه زیاد داشتن برای آمریکایی ها قوت نیست. هر پایگاهی نقطه ضعف آن ها است. از این به بعد این جنایتکاران در معرض یک افول تاریخی قرار دارند. دوستان آمریکا به شدت در رعب و وحشت هستند. اختلافات درونی آمریکا به شدت افزایش پیدا کرده است.

* ترامپ اخیرا گفته است همه چیز خوب است؛ این حرفش اسباب مضحکه شده است . زبان بدن آن ها و حرف‌هایشان حکایت از استیصال آن‌ها می‌دهد.  اگر عقلایشان دیر بجنبند چیزی برای آنان نمی ماند. در این میانه حال رژیم صهیونیستی از همیشه خراب تر است. از امروز حضو رژیم  صهیونیستی نقطه قوت نیست. انگشت اتهام اتفاقا متوجه رژیم نحس صیهونیستی است.

* انتقام سخت که آقا فرمودند آغاز شد. خون شهید رسوا کننده و فتنه سوز است.  عملیات انتقام بخش آغاز شده است. مجلس عراق با مصوبه خوب و انقلابی قدمی برداشت. مجلس ایران گام خوبی با اعلام تروریست بودن همه نظامیان آمریکا برداشت. دولت ایران بیانیه نهایی گام پنجم را به موقع اعلام کرد؛ اما سیلی آن چیزی بود که سپاهیان عزیز ما نواختند. سیلی قانونی محکم و داغ به صورت سیاه شیطان نواخته شد. هنوز گیج هستند.

* البته در منطقه مقاومت هرکدام برای خود سهمی تعریف کردند؛ باشید تا ببیند. حزب الله، انصارلله، حشد الشعبی، فلسطین و دیگران می‌گویند ما سهم خود را در این انتقام داریم. رهبر عزیز فرمودند  که همه  توجه کنید که آمریکای تبهکار باید گور خود را از منطقه گم کند. اگر دیر بجنبد فرزندان مقاومت این نجاست را از منطقه خواهند شست.

27216

کد خبر 1340920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =