فعالیت ۱۳ هزار آموزشگاه علمی آزاد و زبان

فارس نوشت: رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی از فعالیت ۱۳ هزار آموزشگاه علمی آزاد و زبان در کشور خبر داد و گفت: مراکز علمی آزاد و زبان فقط از وزارت آموزش و پرورش مجوز نمی‌گیرند و نهادهای دیگری هم مجوز می‌دهند و در نتیجه پراکندگی صدور مجوزها باعث شده است که نظارت‌ها کمتر شود.

مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش درباره گلایه از وضعیت آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان، اظهار کرد: تا سال گذشته نظارت‌ها در این مراکز سخت‌گیرانه نبود اما خوشبختانه برنامه نظارتی را از سال گذشته شروع کردیم.

وی ادامه داد: از سال گذشته یک برنامه‌ریزی کردیم تا نظارت‌هایمان را بیشتر کنیم و بر اساس برنامه‌ای از همکاران سازمان مدارس غیردولتی و همچنین سایر معاونت‌های آموزش و پرورش خواسته‌ایم که ما را یاری دهند و از آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان، بازدیدهای دوره‌ای صورت گیرد.

زینی‌وند در پاسخ به این پرسش که چرا نظارت‌های جامع بر آموزشگاه‌های آزاد و زبان صورت نگرفته است، گفت: دلیلش این است که مراکز علمی آزاد و زبان و تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان فقط از وزارت آموزش و پرورش مجوز نمی‌گیرند و نهادهای دیگری هم مجوز می‌دهند و در نتیجه پراکندگی صدور مجوزها باعث شده است که نظارت‌ها کمتر شود.

وی در خصوص شهریه مراکز زبان و آموزشگاه‌های علمی آزاد نیز گفت: نظارت بر شهریه‌ها بر عهده ماست و اگر مؤسسات از سرفصل‌ها عدول کنند، حتما برخورد صورت می‌گیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳ هزار آموزشگاه علمی آزاد و زبان در سراسر کشور داریم، افزود: آن دسته از مراکزی که برای دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال فعالیت می‌کنند و از وزارت آموزش و پرورش مجوز نگرفته‌اند حتی اگر از جای دیگر مجوز گرفته باشند از نظر ما غیرمجاز هستند زیرا مجوز فعالیت آموزشگاه‌های آزاد و زبان برای دانش‌آموزان فقط با وزارت آموزش و پرورش است. 

۴۷۲۳۱

کد خبر 1340933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =