بیکاری ۱۸ استان همچنان دو رقمی / نرخ بیکاری ۵ استان تک رقمی شد

مهر نوشت: نرخ بیکاری پنج استان از جمله تهران که در پاییز سال گذشته دو رقمی بودند، به استناد داده‌های مرکز آمار ایران در پاییز امسال تک رقمی شد؛ البته همچنان نرخ بیکاری ۱۸ استان دو رقمی است.

بررسی نرخ بیکاری ۳۲ استان کشور در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد نرخ بیکاری در ۲۲ استان کشور در پاییز ۹۷ دو رقمی بود که در پاییز امسال نرخ بیکاری ۱۸ استان دو رقمی است.

بر اساس این آمار، نرخ بیکاری پنج استان که در پاییز سال گذشته دو رقمی بوده است، در پاییز امسال تک رقمی شده است. مقایسه نرخ بیکاری استان‌ها نشان می‌دهد، نرخ بیکاری پنج استان گلستان از ۱۰.۹ درصد به ۹.۶ درصد، خراسان شمالی ۱۰.۸ به ۸.۷ درصد، تهران از ۱۲.۶ به ۹.۴، بوشهر از ۱۱ به ۹.۴ و ایلام از ۱۰.۸ به ۸.۱ درصد کاهش یافته و تک رقمی شده است.

در مقابل نرخ بیکاری یک استان در مقایسه با سال گذشته دو رقمی شده که بر این اساس نرخ بیکاری استان اردبیل از ۸.۷ درصد به ۱۰.۶ درصد افزایش یافته است.

استان‌هایی که نرخ بیکاری آنها تک رقمی شده است (منبع: مرکز آمار ایران)

اما همچنان نرخ بیکاری در ۱۸ استان کشور دو رقمی و در ۱۴ استان کشور تک رقمی است. مقایسه آماری آخرین نتایج منتشر شده از وضعیت نیروی کار در استان‌ها توسط مرکز آمار ایران ایران نشان می‌دهد، در بین استان‌های دارای نرخ بیکاری دو رقمی استان کرمانشاه با نرخ بیکاری ۱۶.۲ درصد همچنان در صدر بیکاری ترین استان کشور و استان قم با نرخ ۱۰ درصدی در پایین‌ترین نرخ بیکاری در بین هجده استان دارای «نرخ بیکاری دو رقمی» قرار دارند.

پس از استان کرمانشاه، استان‌های چهار محال و بختیاری با نرخ بیکاری ۱۶.۱ درصد، خوزستان با نرخ بیکاری ۱۴.۵ درصد، لرستان با نرخ ۱۳.۸ رصد، هرمزگان با نرخ ۱۳.۵ درصد، یزد با نرخ ۱۳.۴ درصد، البرز با نرخ ۱۳ درصد، کردستان با نرخ ۱۲.۹ درصد، سیستان و بلوچستان با نرخ ۱۲ درصد، گیلان با نرخ ۱۱.۸ درصد، کهگیلویه و بویراحمد با نرخ ۱۱.۷ درصد، کرمان با نرخ ۱۱.۴ درصد، آذربایجان شرقی با نرخ ۱۱.۲ درصد، آذربایجان غربی با نرخ ۱۱.۱ درصد، اصفهان با نرخ ۱۱ درصد، اردبیل با نرخ ۱۰.۶ درصد و قزوین با نرخ ۱۰.۲ درصد استان‌های دارای نرخ بیکاری دو رقمی در کشور هستند.

استان‌های دارای نرخ بیکاری دو رقمی

۲۲۳۲۲۹
کد خبر 1341581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =