۳ نفر
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
سرریز شدن سدهای سیستان و بلوچستان

جعفری گفت: در جریان بارندگی‌ها اخیر سد خیرآباد نیکشهر پس از ۸ سال، سد زیردان چابهار برای اولین بار پس از احداث و سدهای پیشین و شی کلک چابهار سرریز کرده‌اند.

به‌گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اتابک جعفری مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به بارش در سیستان اظهار کرد: بارندگی‌های اخیر در استان باعث جاری شدن سیل و رواناب شد که با برنامه‌ریزی و مدیریت بخشی از این آب‌ها درسدها ذخیره سازی شد.

وی افزود: بارندگی‌ها در این استان اغلب به صورت رگبارهای شدید و در مدت کم و سرعت زیاد اتفاق می‌افتد و باعث ایجاد خسارت شده و از دسترس خارج می‌شود، ولی خوشبختانه با احداث سدها این روان‌آب‌ها مهارشده و از بروزهر گونه خساراتی جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان درباره سدهای در دست بهره‌برداری استان گفت: در حال حاضر تعداد ۷ سد مخزنی و ۲۳ سد تغذیه‌ای با ظرفیت حدود ۲ میلیارد مترمکعب وجود دارد که قادر است این سیلاب‌ها و روان‌آب‌ها را ذخیره و کنترل نماید.

مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: میانگین بارش نسبت به سال آبی قبل افزایش قابل توجهی داشته که با توجه به گستردگی و کمبود منابع آبی در استان ذخیره‌سازی کامل برنامه‌ریزی و مدیریت شده تا در پایین دست برای کشاورزان مشکلی ایجاد نشود.

جعفری در ادامه افزود: در جریان این بارندگی‌ها سد خیرآباد نیکشهر پس از ۸ سال، سد زیردان چابهار برای اولین بار پس از احداث و سدهای پیشین و شی کلک چابهار سرریز کرده‌اند.

وی در پایان از مردم خواست در زمان بارندگی ازتردد واسکان در مسیل‌ها و اطراف رودخانه خودداری نمایند.

223231

کد خبر 1341631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =