کودکانی که کتاب می‌خوانند در آینده درآمد بیشتری دارند

ایبنا نوشت: اخیراً محققان ایتالیایی در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که کودکانی که بیشتر کتاب می‌خوانند در سال‌های آینده زندگی خود درآمد بیشتری کسب می‌کنند.

بر اساس یافته‌های محققان دانشگاه پاوودای ایتالیا به نظر می‌رسد این کودکان در آینده قدرت اقتصادی بیشتری دارند و از ذهن خلاقانه‌تری برخوردار هستند.

محققان تخمین زدند که آموزش و تحصیلات تأثیر بسیاری بر رفتار و طرز برخورد کودکان در بزرگسالی دارد. افراد برای انجام کار خود به درستی و یافتن فرصت‌‍‌های بهتر شغلی نیاز به شانس ندارند. داشتن فرصت‌های مناسب شغلی مستلزم دارا بودن سواد انجام کار در یک رشته خاص و دانش کلی سخن گفتن، طرز برخورد، و اخلاق کاری فرد است.

در این تحقیق تمایزی بین افرادی که در مناطق شهری زیسته‌اند با ساکنین مناطق روستایی ایجاد شده است و این سؤال مشترک از آن‌ها انجام شد که تا ده سالگی چه کتاب‌هایی را خوانده‌اند.
 
در مقایسه، افراد کتاب‌خوان فرصت‌های شغلی بهتری نسبت بقیه خواهند داشت. شاید دلیل اهمیت کتاب‌خوانی این است که سبب می‌شود کودکان ترغیب به خواندن بهتر درس‌های‌شان در مدرسه شوند. از طرف دیگر وجود کتاب در یک خانه نشانه خوب بودن شرایط اجتماعی و اقتصادی خانه است.
 
۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1341868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
    5 0
    این جور چیزا در کشورهای متمدن و مترقی جواب میده. در کشور ما باید فقط دلال باشی. من که تا یادمه، کتاب خوندم. مادرمم هم وقتی منو حامله بود، برام کتاب می خوند، اگر چه من چیزی یادم نمیاد، ولی اینو خودش بارها بهم گفته. ولی چیزی نشدم! تازه بعد از چهل سال میخوام وارد فاز دلالی بشم. خونه بخرم، چهار روز دیگه بفروشم، یه پولی به کسی بدم که اسمم رو قبل از همه با نرم افزاری که طراحی کرده، تو پیش فروش خودرو ثبت نامه کنه و ماشین رو سی، چهل میلیون بیشتر تو بازار بفروشم و قس علیهذا!!!