در این فاجعه تلخ، همدردی بی‌معناست/ بیانیه خانه موسیقی به مناسبت سرنگونی هواپیمای اوکراینی

هیئت مدیره خانه موسیقی ایران، در پیامی به مناسبت سرنگونی هواپیمای اوکراینی، خواستار آن شد تا همه مسئولان با دغدغه‌مندی و جدیت، به مطالبات ملی مردم که همانا ایجاد شفافیت، پاسخگویی و برخورد با عوامل پنهانکاری است، پاسخ داده شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیام تسلیت هیئت مدیره خانه موسیقی به مناسبت جان باختن تعدادی از هموطنان‌مان در واقعه سرنگونی هواپیمای اکراینی، منتشر شد.
 
در متن این پیام تسلیت آمده است:

«خبر سقوط هواپیمای تهران – کیف و درگذشت جمع زیادی از نخبگان و هموطنان عزیزمان چنان تلخ و جانکاه بود که ملتی را سوگوار کرد... بزرگی این غم چنان بود که فراتر از مرزهای کشور، قاره‌ها را درنوردید و سایه سیاهی از اندوه، خشم و حسرت بی‌پایان را برگسترانید!
 
ما هیئت مدیره خانه موسیقی ایران به نمایندگی از هم صنفان خویش در اعماق این سیاهی اندوهناک به دنبال واژه‌ایم تا بتوانیم ذره‌ای از احساس درد خود را بیان کنیم... در این فاجعه تلخ، همدردی بی‌معناست؛ این درد، درد همه ماست، درد مشترکی است که به جان‌مان افتاده و ما به ناگزیر فریاد می‌زنیم این درد مشترک را تا شاید این همصدایی مرهمی باشد بر زخم‌های ناسور!
 
با چشمانی اشکبار و سینه‌ای مالامال از آلام، برای همه هموطنان‌مان داغدار و همه خانواده‌های عزیز قربانیان سانحه، آرزوی صبر و شکیبایی و آرامش داریم...
 
اما قطعا آرامش عمومی ملت، زمانی میسور و مقدر است که همه مسئولان با دغدغه‌مندی و جدیت به مطالبات ملی و بحق مردم که همانا ایجاد شفافیت، پاسخگویی و برخورد با عوامل پنهانکاری است، پاسخ داده و با اصلاح ساختار موجود از تکرار چنین فجایع نابخشودنی جلوگیری کنند.»

۵۷۵۷

کد خبر 1342000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =