درخواست ویژه لاریجانی از نمایندگان برای تعیین تکلیف یک لایحه مهم /پس لرزه‌های حضور سفیر انگلیس در تجمعات/حواشی صحن مجلس

ایسنا نوشت:نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رییس مجلس در منطقه چابهار گفت که رییس مجلس در منطقه چابهار حضور دارند یعنی همان مناطقی که مردم با سیل وحشتناک دست و پنجه نرم می‌کنند.

 مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) و قبل از بررسی لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده مناطق آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: آقای لاریجانی امروز در منطقه چابهار حضور دارند یعنی در همان استانی که سیل وحشتناک آمده و کار و زندگی مردم را مختل کرده و گرفتاری‌هایی را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: آقای لاریجانی از ما خواستند که تکلیف این لایحه امروز مشخص شود پس تفاوتی نمی‌کند که به عنوان دستور اول و یا دستور بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

پیش از آن امیرحسین قاضی‌زاده عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز گفت: امروز رییس مجلس شورای اسلامی سفری به منطقه آزاد چابهار داشتند در آنجا بحث قرارداد بین‌المللی مطرح است، لذا بهتر است به عنوان اولین دستور گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی درباره‌ی لایحه الحاق بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی و توسعه منطقه ازاد تجاری – صنعتی چابهار را بررسی کنیم.این دستور در لیست آخرین دستورهای امروز مجلس قرار داشت.

موافقت مجلس با لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار

در ادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی وارد بررسی لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار شدند و کلیات آن را با ۱۶۸ رای موافق و ۱۹ رای مخالف و چهار ممتنع به تصویب رساندند.

در ادامه نمایندگان ماده واحده این لایحه را بررسی کرده و با ۱۵۵ رای موافق، ۱۸ رای مخالف و چهار رای ممتنع به تصویب رساندند.

براساس این ماده، محدوده‌ای به مساحت ۶۷ هزار و ۸۷۱ هکتار به شرح نقشه پیوست به محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار الحاق می‌شود.

باید دُم روباه پیر را با قیچی چید

اما حضور سفیر انگلیس در تجمعات اخیر همچنان با حواشی همراه است آنچنان که علی ادیانی در جلسه امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار کرد: حضور سفیر انگلیس در یک تجمع آن هم تجمع غیرقانونی توهین به ملت ایران است. مجلس باید در این باره بیانیه دهد و از موضع ملت هشدار دهد.

بنا به گزارش ایسنا وی خطاب به هیات رییسه اظهار کرد: هیات رییسه مجلس شورای اسلامی باید به دولت برای برخورد با سفیر انگلیس و اخراج او اخطار دهد تا برای همیشه دم روباه پیر را با قیچی چید و این دم را گرفت و از کشور بیرون پرت کرد.

2727

کد خبر 1342151

برچسب‌ها